Dopřejte si jarní odlehčení

Jaro
Zveřejněno: 3.4.2014 , datum poslední aktualizace: 17.2.2017

Pryč jsou chvíle, kdy jsme trávili veškerý volný čas před televizí s chutným cukrovím a vaječným likérem. Přišlo jaro – čas, který s sebou přináší novou energií. Čas, který chceme trávit aktivně venku. Čas, kdy naše tělo potřebuje více ovoce a zeleniny než kdykoliv během roku. Pokud se i vy ještě stále po zimním období cítíte těžcí, máte vyšší váhu než kdykoliv během roku, je načase začít s jarní odlehčovací kúrou. Proč tedy nezkusit jarní detox?

Očista dutiny ústní

Co vidíte, když ráno před zrcadlem na sebe vypláznete jazyk? Pokud i vy máte jazyk pokrytý povlakem, je načase se tohoto povlaku zbavit. Lze to poměrně snadno. Stačí stáhnout povlak z jazyka nerezovou nebo stříbrnou lžičkou. Je velmi pravděpodobné, že během této procedury se budete potýkat s velkým množstvím slin. Ničím výjimečným není ani lehký dávivý reflex. Pokud se tak stane, ničeho se nelekejte. Žaludek začíná produkovat více trávnících šťáv, což startuje očistu trávicího traktu. Následně si vezměte jednu polévkovou lžíci sezamového či olivového oleje a převalujte jej v ústech 2 až 5 minut. Olej má úžasnou vlastnost absorbovat všechny toxiny, které se uvolnily z vašeho organismu. Následně olej vyplivněte a vypláchněte si ústa čistou vodou.

Zdravé šťávy na snídani

Každý jarní den můžete začít zdravě. Dopřejte si směs mrkvové a rakytníkové šťávy. 1,5 dl mrkvové šťávy spolu s čajovou lžičkou rakytníku pijte každé ráno nalačno 20 minut před snídaní. Tento lahodný nápoj je plný vitaminů, minerálních látek a stopových prvků. Je to ideální energetický start do celého dne. Během dne následně popíjejte vodu s čerstvou šťávu z citronu.

Mohlo by vás zajímat:  Jakou zvolit dietu podle krevních skupin A, B, AB, nebo 0?

Dostatečný počet jablek

Nezapomínejte také na dostatečné množství jablek. Pektin, který je obsažen v jablkách, dokáže ve střevech vázat těžké kovy, toxiny, LDL  cholesterol a současně zaručuje také jejich rychlé vyplavování z těla. Jablka mimo jiné obsahují velké množství antioxidantů.

Nastartujte svoje trávení

Jestliže i nadále máte stále pocit, že vaše trávení nefunguje tak jak by mělo a vaše střeva stále trápí nadýmání, můžete sáhnout po přírodních probiotických potravinách. Ať již zvolíte kysané zelí, čínské zelí, bílé či sojové jogurty, pórek, čekanku, česnek či cibuli, všechny tyto potraviny prospějí vaší střevní mikroflóře.

Vyzkoušejte detoxikační salát

Vyrobit si detoxikačních jarní salát není nijak složité. Stačí nastrouhat čtvrtku červeného zelí, půlku křenu a nakrájejte jednu velkou červenou cibuli. Vše dobře promíchejte a doplňte zálivkou z oleje z vlašských ořechů, čerstvé citronové šťávy a mořské soli. Po 30 minutách v chladničce z něj můžete čerpat nový příval vitaminů.

Hýbejte se!

Potřebujete-li trošku zhubnout po zimních nájezdech na lednici, je nutné se začít také hýbat. Jaro doslova vybízí k procházkám po lesích, loukách a v přírodě. Užijte si jakýkoliv pohyb v přírodě – rychlá chůze, nordic walking, běh – to vše vám pomůže spálit přebytečné tuky.

Psychika je důležitá

Přesně tak. Chcete-li novou energií po zimních radovánkách, je třeba rovněž uklidnit mysl a vytříbit si myšlenky. Dopřejte si potřebný odpočinek, neváhejte použít aromalampy, a poslouchejte vaše tělo. Potřebuje-li si odpočinout, dopřejte mu odpočinek. Máte-li naopak pocit, že by bylo lepší se jít projít nebo si zaplavat, běžte se projít a zaplavat si. Nalaďte se na správnou vlnu. Poslouchejte svou intuici.

Štítky: ,

Podobné články

od
Již od roku 2010 pro vás připravujeme obsah ze světa zdraví, životního stylu, psychologie a zdravé stravy. Stovky článků, milióny čtenářů. Děkujeme za vaši přízeň.
Předchozí článek Další článek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

0 sdílení