V čem se liší ekologická a běžná kosmetika?

glass-3081015_1280
Zveřejněno: 7.11.2019 , datum poslední aktualizace: 16.8.2021

Ekologická kosmetika je trendem poslední doby a dostává se jí čím dál větší pozornosti. Důraz na kvalitní a šetrně získané produkty je výrazným znakem mladé generace a ekologická kosmetika není v tomto výjimkou. Co tedy přesně ekologická kosmetika je a v čem se liší od té běžné?

Kde koupit výhodně ekologickou kosmetiku?

Ekologická kosmetika je bohužel téměř vždy dražší než běžně dostupná kosmetika. Můžete však alespoň trochu ušetřit při jejím nákupu pokud využijete slevu, cashback nebo slevový kód Sephora. Případně můžete využít další slevy na drogerii (včetně ekologické), kterou lze zakoupit třeba i u francouzského výrobce s více než stoletou tradicí, Yves Rocher.

Rozdíly mezi ekologickou a běžnou kosmetikou

Ekologická kosmetika je taková, při jejíž výrobě nebyly využity chemické prostředky které by nepřiměřeně zatěžovaly životní prostředí a ani samotná kosmetika nezatěžuje svým využíváním životní prostředí. Zpravidla se tedy jedná o přírodní kosmetiku, která je vyrobena extrakcí některých plodiny, bylin či dalších rostlin. Ekologickou kosmetiku tak nejčastěji kupují lidé, kteří se zajímají o téma udržitelnosti životního prostředí, ale stejně tak i lidí, kterým záleží na využívání kvalitních surovin a produktů, nejlépe při využití co nejmenšího industriálním zpracováním.

makeup-brush-1768790_1280

Mezi hlavní benefity, které při nákupu ekologické kosmetiky získáte tak patří:

  • Zpracování z kvalitních vstupních surovin, často i 100 % extrakty
  • Šetrnost vůči životnímu prostředí

Nevýhoda je také jasná. Cena. Dále pak u některých přípravků může být zaznamenána menší účinnost než u jejich konvenčních protějšků.

Proč se o ekologickou kosmetiku zajímat?

Ekologická odpovědnost je čím dál větší téma pro dnešní generaci. Příroda a ekosystém obecně je odjakživa ve velice křehké rovnováze, kdy vyhynutí jakéhokoliv druhu ohrožuje i další druhy na něm závislé. Lidé jsou schopni i drobnými kroky rovnováhu neúmyslně narušit. Aby k tomu nedocházelo, snaží se řada lidí svůj negativní vliv na křehkou rovnováhu v přírodě omezit na minimum. Ekologická kosmetika k tomu pomáhá díky využití šetrných surovin, které nezatěžují přírodu.

Kromě šetrnosti k životnímu prostředí je ekologická kosmetika vhodná také pro lidi s citlivou pokožkou, protože využívá především přírodní suroviny a měla by tak být šetrnější.

glitter-powder-186829_640

Tipy na ekologickou kosmetiku

Ve světě existuje spousta výrobců a prodejců ekologické kosmetiky, mezi ty nejznámější a největší patří francouzský Yves Rocher, který má řadu poboček také u nás. Je jich však daleko víc.

Zahraniční výrobci

Ekologickou a bio kosmetiku naleznete v dnešní době již téměř všude, dobrým zdrojem pro objevování nových značek je internet. Například eshop Biooo.cz se zaměřuje na ekologickou kosmetiku.Mezi známé značky patří třeba Ayan, Bocoton, Sante nebo Weleda.

Čeští výrobci

Mezi českými výrobci bio kosmetiky můžeme najít firmy, jako Karel Hádek, Econea nebo nově i Dermacol, který se začal o ekologickou kosmetiku zajímat.

Z čeho a jak se vyrábí ekologická kosmetika

Bio a ekologická kosmetika se nejčastěji vyrábí z extraktu plodů a rostlin. Důraz je kladen především na přírodní původ surovin a jejich šetrné zpracování.

Zaujala vás bio kosmetika a chcete ji vyzkoušet? Nebo raději zůstanete u tradičních prostředků?

Mohlo by vás zajímat:  Jakým dárkem potěšit čerstvého držitele vysokoškolského titulu?

Podobné články

od
Již od roku 2010 pro vás připravujeme obsah ze světa zdraví, životního stylu, psychologie a zdravé stravy. Stovky článků, milióny čtenářů. Děkujeme za vaši přízeň.
Předchozí článek Další článek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

0 sdílení