Snižte riziko vzniku rakoviny s elektronickými cigaretami

Elektronické, Cigarety
Zveřejněno: 6.8.2014 , datum poslední aktualizace: 18.2.2017

Patříte mezi dlouholeté kuřáky, kteří jednoduše nevstanou bez pořádné porce kávy a své oblíbené cigaretky? Pak jste postupem času na sobě určitě začali pozorovat zdravotní neduhy, které vás omezovaly v každodenních činnostech. Potíže začínají těmi méně závažnými, jakými jsou například problémy s dechovou nedostatečností, přes tvorbu krevních sraženin, až po nejhorší komplikace, které mohou způsobit trvalé následky a v neposlední řadě i smrt. Varování na krabičkách cigaret není uvedeno jen tak z legrace, proto se nad důsledky svého počínání vážně zamyslete a zkuste se svým zlozvykem jednou pro vždy skoncovat.

Jaké jsou zdravotní rizika kouření?

Jelikož při kouření dochází ke spalování tabáku a cigaretového papírku, kuřák do svého těla vpravuje kromě nikotinu také celou škálu dalších toxických látek, jež mají na lidský organismus značně negativní dopad. Kromě výše zmíněných komplikací kuřáky sužují také nemoci srdečně-cévního systému, které se mohou projevit v různorodých oblastech lidského života. Kouření výrazně urychluje rozvoj aterosklerózy (kornatění tepen), jehož důsledkem jsou mozkové cévní příhody i infarkty. Kromě toho má dopad na vnitřní orgány, ale i kůži, nehty nebo zuby. Kouření také stojí za rozvojem chronických onemocnění a v neposlední řadě také za bujením celé řady rakovinotvorných buněk, které mají na organismus fatální dopady. Co s tím? Existuje jediná rada, kterou je přestat kouřit… alespoň ty klasické cigarety s nikotinem.

Snižte riziko vzniku rakoviny s elektronickými cigaretami

Jak přestat kouřit?

Přesný a spolehlivý návod vám pravděpodobně nikdo neposkytne. Hlavní je však chtít a mít silnou vůli. Spojte si vykouření poslední cigarety s nějakou významnou událostí – třeba s narozeninami dítěte nebo datem svatby. Zaměstnejte ruce i mozek anebo vyzkoušejte moderní elektronické cigarety, u kterých je možno průběžně snižovat obsah nikotinu až na nulovou dávku. Pozor si však dávejte na to, ať pořizujete jak samotné e-cigarety, tak jejich příslušenství pouze u ověřených prodejců, kteří se mohou prokázat platnými certifikáty.

Mohlo by vás zajímat:  Zásady správného měření krevního tlaku

 

Štítky:

Podobné články

od
Předchozí článek Další článek

Komentáře

  • Simona
  • 2.9.2014
  Odpovědět

  Já jsem se rozhodla přestat kouřit asi tak před rokem a pořád mi to nešlo. Byla jsem na cigarety zvyklá a prostě mi chyběly. Nakonec jsem se rozhodla vyzkoušet elektronické cigarety a zkusit postupně snižovat intenzitu liquidu. Zdá se mi, že to zatím funguje, takže hurááá. Přeji úspěch i všem ostatním kdo se rozhodnou udělat něco pro své zdraví.

  • Mončičák
  • 28.6.2019
  Odpovědět

  Já jsem přešla z klasických cigaret na elektronku, mám dost hrůzu z rakoviny a jiných onemocnění, tak snad jednou přestanu. Zatím jsem s elektronkou spokojená. Docela pěkný článek i s porovnáním jsem našla na https://mojeelektronickacigareta.cz/blog/c/elektronicka-cigareta-a-jeji-skodlivost

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

0 sdílení