Co stimulovat před tréninkem?

male-athlete-workout-running-exercise-machine-active-sport-training-gym
Zveřejněno: 29.6.2022 , datum poslední aktualizace: 13.7.2022

Pokud se chystáte na trénink neměli byste zapomínat na pravidla správné výživy a dodržování pitného režimu. V opačném případě totiž roste pravděpodobnost vzniku zranění, ale i výrazného snížení sportovního výkonu. Co a jak tedy stimulovat před tréninkem, abyste podali výkon na maximum?

Nejčastější chyby před tréninkem

Zejména v případech, kdy se lidé snaží zhubnout, zanedbávají správnou výživu před tréninkem. Zcela chybně si myslí, že ji nepotřebují a rýsování svalů či hubnutí půjde bez pestré stravy snadněji. Přitom právě před sportovním výkonem je potřeba svaly stimulovat a potřeba jsou všechny makroživiny, a to bílkoviny, sacharidy i tuky. Vhodné jídlo byste pak měli konzumovat 30 minut až 3 hodiny před výkonem, podle jeho stravitelnosti. Zároveň je však vhodné si pomoci i s vhodnými suplementy. Výrobky, jež obsahují všechny důležité makroživiny pro sportovce naleznete na allnutrition.cz/Povzbuzeni_pred_treninkem-k996.html.

Speciální pozornost věnujte proteinům

Právě proteiny jsou považovány za klíčový výživový doplněk pro každého sportovce. Pomáhají při budování svalové hmoty, a hlavně zajišťují její rychlejší regeneraci. Zejména při nedostatku sacharidů jsou výborným zdrojem energie a zároveň slouží jako podpora imunity organismu.

Sacharidy

Ačkoli jsou dnes velmi populární různé keto diety, kdy vynecháváte ze stravy sacharidy, pro sportovce určitě tato volba vhodná není. Právě sacharidy slouží tělu jako primární zásoba energie a nejen, že váš výkon může být při sportu snížen, ale může se dostavit i letargie či závratě. Před tréninkem je tak vhodné sáhnout po proteinovém nápoji s vyšším obsahem cukrů, müsli tyčince a podobně. Důležité je, aby se jednalo o snadno stravitelnou potravinu nebo doplněk. V této oblasti se výrazně prosazují gainery, které poskytují svalům glykogenové zásoby.

Mohlo by vás zajímat:  Placenta – orgán nenahraditelný pro zrod nového života

I kreatinin a další látky, které jsou pro sportovce velmi důležité

V kvalitních suplementech, které slouží jako nakopávače před tréninkem by neměl chybět kreatinin. Jedná se o přirozenou kyselinu vyskytující se v lidském těle, která se stará o to, aby byly svaly správně zásobeny energií.

Vhodné si je pohlídat i neesenciální aminokyselinu Beta Alanin, který snižuje produkci kyseliny mléčné ve svalech během tréninku. Díky tomu pomáhá zvyšovat výkon a snížit únavu po tréninku.

Podobné články

od
Předchozí článek Další článek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

0 sdílení