Arterin [recenze]: Skutečně spadnou hodnoty cholesterolu?

650b236d6281a7c2912dc4943e3db4db--mm2000x2000
Zveřejněno: 14.12.2023 , datum poslední aktualizace: 12.2.2024

Pokud vám dlouhodobě nevychází moc dobře krevní testy u lékaře, patrně hledáte cesty, jak snížit cholesterol. Vysoká hladina cholesterolu se totiž spojuje se zvýšeným rizikem chorob kardiovaskulárního systému, které mohou vyústit v život ohrožující stavy. K těm patří například infarkt. Je vhodné v takové chvíli vyzkoušet doplněk stravy Arterin Cholesterol?

arterin recencze

Hladinu cholesterolu by si měl hlídat každý z nás. I když se jeho zvýšení běžně spojuje se staršími jedinci, ve skutečnosti mohou mít problémy s cholesterolem i mladí lidé, do kterých bychom to na první pohled neřekli. Co zvyšuje cholesterol? Kromě životosprávy, která je bohatá na nezdravé tuky, sem může patřit i kouření a nedostatek pohybové aktivity. A jelikož vysoká hladina cholesterolu nebolí, měli bychom chodit na pravidelné preventivní prohlídky, kde lékař zjistí hodnoty cholesterolu ze vzorku krve.

V případě, že se nedaří tento problém dostat pod kontrolu zdravou životosprávou, lékař může přistoupit k předepsání speciálních léků. Většinou se však člověk ve spolupráci s odborníkem nejprve snaží o přírodní snížení cholesterolu. (Což právě zahrnuje již zmíněné cvičení, nikotinovou abstinenci, zdravější jídelníček a třeba i užívání volně prodejného doplňku stravy.) Jedním z přípravků, který se na tento okruh zaměřuje, je Arterin Cholesterol. Je ale skutečně dobrý?

💡  Nakupujte bezpečně: Arterin Cholesterol nebo jakýkoliv jiný doplněk stravy doporučujeme kupovat v ověřených e-shopech. Získáte záruku toho, že se jedná o 100% originální výrobek se zárukou kvality. ✅  Arterin Cholesterol na Benu.cz

Co je Arterin Cholesterol

✅ Arterin Cholesterol je volně prodejný doplněk stravy, který seženete prakticky v každé lékárně.  V jeho složení najdeme látky přírodního původu, které mají podpořit normální hladinu cholesterolu a normální produkci kolagenu, která je klíčová pro pružnost cévních stěn. 

Tip redakce – Arterin Cholesterol arterin cholesterol recenze

💊 Doplněk stravy ve formě tablet

✅ k udržení normální hladiny cholesterolu v krvi
✅ ovlivňuje hladinu krevních lipidů
✅ působí jako antioxidant
✅ přispívá k normální tvorbě kolagenu

 

 

Jaké má složení?

Velkým kladem je v našich očích to, že ✅ Arterin Cholesterol obsahuje látky přírodního původu, takže by mělo být jeho užívání šetrné.

Když se mrkneme na etiketu, najdeme v něm:

 • Artyčok
 • Vitamín C
 • Bergamot
 • Fytosteroly

Jelikož jsme už doplňky stravy na podporu normální hladiny cholesterolu někdy viděli (a to včetně jejich složení), víme, že výše uvedené látky se v nich běžně používají. To je rozhodně fajn. Na druhou stranu, ve srovnání s doplňkem stravy Cholesterum či Cholestmizin nám však ve složení něco trochu chybí. Například červená fermentovaná rýže, len setý či extrakt z černého česneku. To je trochu škoda, protože na základě toho musíme Arterinu mírně snížit hodnocení.

Kompletní složení

Aktivní látka Obsah v 1 tabletě
Bergamot (Citrus Bergamia) 200 mg
Fytosterolestery 120 mg
Výtažek z Artyčoku (Cynara Scolymus) 80 mg
Kyselina askorbová (Vitamín C) 20 mg

 

Arterin [recenze]: Skutečně spadnou hodnoty cholesterolu?

Kolik stojí, jak velké je balení a jak se užívá?

✅ Arterin Cholesterol se dá sehnat v kamenných a v internetových lékárnách, takže je pro případné zájemce snadno dostupný. Vybrat si navíc můžete ze dvou velikostí balení. (Menší má 30 kapslí a to větší 90.) Vzhledem k tomu, že se musí tento doplněk stravy užívat delší dobu, z našeho pohledu je rozhodně ekonomičtější pořídit si větší krabičku. A to i když na první pohled víc stojí. Za menší zaplatíte bez slevy kolem 349,- a za větší kolem 799,-. V průběhu dne by se pak měly užít 1-2 tablety při jídle, ideálně večer.

Arterin [recenze]: Skutečně spadnou hodnoty cholesterolu?

Jak jsou s ním lidé spokojení?

Když se mrkneme na srovnávač Zboží, vidíme, že ✅ Arterin Cholesterol dosahuje cca 4,1 hvězdičky z 5 možných. Když se navíc podíváme do konkrétních uživatelských recenzí, vidíme, že ne každý byl s jeho užíváním opravdu stoprocentně spokojen.

Lze se dozvědět třeba to, že:

Výhody
 • Jim vyhovuje
 • Ho užívají na doporučení
 • Při užívání nevnímají negativní účinky
 • Jim pomohl podpořit snahu o snížení cholesterolu

Nespokojení zákazníci nejčastěji uvádějí, že:

Nevýhody
 • Jim více vyhovovalo starší složení tohoto doplňku stravy
 • Jim vadí příliš velké tablety
 • Se jim líbí, že to sice není statin, ale měření cholesterolu na lačný žaludek u nich pořád moc nevychází

Zkušenosti z internetu

arterin diskuze
Zdroj: Zbozi.cz
arterin zkušenosti
Zdroj: Pilulka.cz
arterin hodnocení
Zdroj: Zbozi.cz

U cholesterolu a jeho snížení je to opravdu o celkové snaze změnit svůj dosavadní životní styl, což zahrnuje i úpravu jídelníčku, ve kterém by mělo být (v nejlepším případě) větší množství vlákniny. Nemusí to být tedy vyloženě chyba Arterinu.

Na druhou stranu, když porovnáme složení Arterinu i s dalšími produkty, které jsou na trhu v současné době k dostání, skutečně ve složení vidíme určité rezervy, na základě kterých mu dáváme solidních ⅗.

Alternativy Arterin Cholesterol

Chcete si doplněk stravy ✅ Arterin Cholesterol porovnat s dalšími produkty? Napsali jsme pro vás další recenze, abychom usnadnili váš výběr. Doplněk stravy Cholesterum nebo CannamediQ Cholestmizinem.

 

 

Jakou zkušenost máte s užíváním doplňku stravy Arterin Cholesterol vy? Pomohl vám, nebo se řadíte k těm, kteří vůči němu měli výhrady?

Štítky: , , , ,

Podobné články

od
Zdraví máme jen jedno. Proto je důležité znát své tělo a věnovat se prevenci. Alespoň to je moje nepsané krédo, kterým se pokouším řídit každý den. Také je to přístup, který se snažím dostat do každého jednoho článku. Věřím, že alespoň jednoho z vás motivuje k tomu, aby se k sobě choval s větším respektem.
Předchozí článek Další článek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

0 sdílení