Walmark Omega-3 rybí olej: Vyplatí se poměr cena/výkon?

IMG_4329
Zveřejněno: 7.12.2023

Pamatujete si na dětství, kdy vás rodiče nutili jíst rybí olej a vám vůbec nechutnal? Rodiče ale neustále argumentovali tím, jak strašně moc je zdravý? Dnes již nemusíte rybí olej polykat na lžíci, ale stačí si jej zakoupit v podobě kapslí. Na trhu jich je k dostání hned několik. A co to ten rybí tuk vlastně je? Jedná se o olejovitou látku, která se získává z tukové tkáně ryb. Obsahuje velké množství Omega 3 mastných kyselin, a proto je tolik vyhledávaným doplňkem stravy, jelikož má mnoho pozitivních účinků na lidský organismus.

Walmark Omega-3 rybí olej: Vyplatí se poměr cena/výkon?
Krabička Walmark Omega-3 rybího oleje.

Walmark Omega 3

Jedním z prodejců Omega 3 mastných kyselin je i společnost Walmark, která se na českém trhu pohybuje již dlouhou dobu. Jejich kapsle obsahují vysoce čištěný rybí olej z ryb, které žijí v čistých vodách v oblasti Peru a jsou bez pachutě rybiny, takže nemusíte mít strach, že „chuť či zápach“ z ryby nějak pocítíte.

Složení

Omega 3 mastné kyseliny, jako je například EPA a DHA, jsou polynenasycené mastné kyseliny, které jsou velice důležité pro naše zdraví. Dříve se rybí tuk používal jako „všelék“ a stejně je tomu i dnes, má opravdu mnoho pozitivních účinků na lidské zdraví. Omega 3 mastné kyseliny si naše tělo bohužel neumí vyrábět samo, a proto je musíme přijímat prostřednictvím stravy. Nejvíce kyselin EPA a DHA se nachází v tučných rybách jako je losos, makrela nebo sardinky.

Walmark Omega-3 rybí olej: Vyplatí se poměr cena/výkon?
Složení Omega-3 Walmark.
Látka Obsah ve 2 tobolkách

Rybí olej

(z toho:

EPA 18 %

DHA 12 %)

2000 mg

(z toho:

360 mg – EPA

240 mg – DHA)

Vitamín E 10 mg

Doporučené dávkování jsou 2-3 tobolky denně. Příznivého účinky je dosaženo při denním příjmu 250 mg EPA a DHA.

Aby mělo tělo dostatek těchto mastných kyselin, je potřeba zkonzumovat 2-3 porce ryb týdně. EPA a DHA  přispívají k normální činnosti srdce, DHA dále přispívá i k normální činnosti mozku a k normálnímu stavu zraku . Kapsle obsahují i přidaný vitamín E, který  zabraňuje oxidaci a přispívá k zachování čerstvosti oleje . Zároveň také chrání buňky před oxidativním stresem.

Vyplatí se?

Co se týče poměru cena/výkon, jsou tyto kapsle vhodné k užívání. Někteří recenzenti negativně hodnotí nízký obsah EPA a DHA a to, že jsou tobolky příliš velké na polykání. Konzumace rybího tuku by měla být součástí vyvážené a zdravé stravy. Pokud však do svého jídelníčku v pravidelných intervalech nezahrnujete rybí maso, je vhodné jej suplementovat právě výživovými doplňky stravy.

Walmark Omega-3 rybí olej: Vyplatí se poměr cena/výkon?
Rybí olej Walmark v kapslích.

Výhody rybího tuku

Rybí tuk má mnoho blahodárných účinků na lidské zdraví. Mezi jeho hlavní výhody patří zejména:

  • Zdravé srdce
  • Zlepšení duševního zdraví
  • Protizánětlivé vlastnosti
  • Zdraví mozku
  • Podpora zdraví očí
  • Zlepšení kvality pleti, vlasů a nehtů

Pokud vám záleží na vzhledu, tak je dobré vědět, že Omega 3 mastné kyseliny ovlivňují vzhled kůže, její pružnost a hebkost. Vliv mají také na vlasy a nehty. Rybí tuk také hraje velmi důležitou roli při snižování hladiny krevního tlaku a celkově působí na kardiovaskulární systém. Díky tomu jsou zdravé i cévy a srdce. Omega 3 mastné kyseliny pomáhají také s redukcí váhy a nadbytečným podkožním tukem. Tyto tobolky jsou tedy vhodným pomocníkem i v případě, že chcete shodit přebytečná kila. Rybí tuk také hojně využívají sportovci, zejména kvůli prohloubení regenerace svalů. Dostatečný přísun těchto látek je důležitý také pro těhotné ženy, protože se podílí na správném vývoji plodu.

Nevýhody rybího tuku

Ač se rybí tuk na první pohled zdá, že je pro naše zdraví pouze příznivý, tak v případě, že to přeženete s jeho dávkováním, můžou se u vás objevit i následující problémy:

  • Alergická reakce na ryby
  • Možné zažívací problémy
  • Snížení funkce imunitního systému při nadměrné konzumaci rybího tuku

Pokud jsou ryby získávány ne zcela z čistého prostředí, mohou obsahovat rtuť a těžké kovy, případně toxiny ze znečištěných vod.

Zkušenosti

Zkušenosti lidí na internetu jsou veskrze pozitivní, to souhlasí i s osobní zkušeností zákazníka jednoho zákazníka z Prahy, jenž nám anonymně sdělil svou zkušenost.

Pravidelně užívám již 4 roky dvěě tablety denně a pokud onemocním (viróza), má nemoc nebo nachlazení lehký a rychlý průběh. Většinou se mi nemoci typu nachlazení, viróza atd. vyhýbají.Ověřený zákazník, Heureka.cz
tento produkt užívám již dlouho a vím že tělu dodá co je potřebaOvěřený zákazník, Heureka.cz
Mozek zatím funguje, tak snad je to díky Omega-3. S očima je to trochu horší, ale musím vzít v úvahu věk a také cukrovku.Olina, Zboží.cz
Omegu 3 užívám již delší dobu na doporučení svého lékaře a jsem s tímto velice spokojenRegistrovaný uživatel, Zboží.cz
Všechny klady klasického rybího tuku,bez odporné pachuti.Registrovaný uživatel, Zboží.cz

Osobní zkušenost zákazníka

Podařilo se nám získat zpětnou vazbu jednoho ze zákazníků, který sdělil svou zkušenost exkluzivně našemu magazínu Jakbýtfit.

Jsem čtenářem Jakbýtfit už delší dobu, takže si potrpím na vyvážený jídelníček a zdravý životní styl. Nedaří se mi však jíst dostatek ryb, a proto jsem nucen si čas od času dát i nějaké ty doplňky stravy s rybím olejem. Walmark užívám již dlouhodobě, především kvůli dobré ceně, kvalitě a přidaným vitamínům. Hlavní nevýhodu spatřuji v užívání opravdu velkých kapslí, které se však dají (alespoň za mě) bez obtíží spolknout. Celkově mám pocit bystré mysli, můj zrak je ostrý a imunita funguje, jak má. Poměr účinných látek DHA a EPA by mohl být větší, ale stačí to pro jejich pozitivní účinky. Mohu tedy tento doplněk stravy s omega 3 doporučit.

Čtenář Jakbýtfit.cz

Rybí tuk od Walmarku je tedy dobrou volbou, pokud chcete podpořit své zdraví.

 

Mohlo by vás zajímat:  Nevíte, jak dostat kyselinu močovou z těla? Podívejte se na naše tipy!
Štítky: , , , , , , , ,

Podobné články

od
Zabývá se tématy o zdraví, hubnutí a životním stylu.
Předchozí článek Další článek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

0 sdílení