Cardione recenze: Co se skrývá za tímto “zázrakem” doopravdy?

stop-634941_1920
Zveřejněno: 29.11.2023 , datum poslední aktualizace: 6.2.2024

Vysoký krevní tlak a cholesterol představují časovanou bombu, která může dost zásadním způsobem poškodit vaše zdraví. Jenže, mnozí lidé, kteří mají zájem svůj zdravotní stav zlepšit, sedají nevědomky na lep podvodníkům, kterým jde pouze o získání peněz. Jaké jsou důvody našeho nedoporučení výrobku, který si říká Cardione A co přesně o něm říká SÚKL?

Na tom, že vysoká hladina cholesterolu a vysoký krevní tlak představují vážné potíže, se určitě všichni shodneme. I když lékaři často doporučují změnu životního stylu, občas to nejde jinak a doporučí vám dlouhodobé užívání léků.

Někteří podnikaví jedinci pak jdou se svou snahu na internet a pokouší se najít nějakou volně dostupnou zkratku, která by jim mohla pomoci jejich problém vyřešit. A tak se mohou dostat až na web, který prezentuje Cardione.

Je to ale jeden velký podfuk. A povíme vám proč.

Co je Cardione?

Těžko říct, co Cardione vlastně je, protože i když se tváří jako lék, ve skutečnosti by mělo jít o doplněk stravy. Alespoň to říká důvěryhodný web Potraviny na pranýři, který se zabývá odhalováním problematických produktů a nabídek.

O tom, co Cardione je, má dost jasno i SÚKL (Státní ústav pro kontrolu léčiv), který ho vede na svém stále se rozrůstajícím seznamu Internetových stránek s nelegálními nabídkami neschválených přípravků, na kterém je už od 21. 4. 2022. Jak už jistě víte, SÚKL je v naší zemi nejvyšší autoritou, která může takové skutečnosti posuzovat a upozorňovat na ně. Kdo se dostane na jeho černou listinu, od toho rozhodně nic nekupujte!

Na Cardione pak upozorňuje i poradna Dr. Max, ve které se mohou lidé radit s profesionály. Mgr. Silvie Doležalová, která na tyto dotazy odpovídala, radí, aby se potenciální zákazníci tomuto produktu vyhli.

Co dalšího je na tom špatně

Cardione recenze: Co se skrývá za tímto “zázrakem” doopravdy?

Přiznáváme, od přírody patříme mezi šťourali, což znamená, že jsme si posvítili i na takzvaného kardiologa Viktora Petrovského, který měl Cardione na stránkách doporučovat. (Viz screenshot.) Jelikož tyto praktiky šmejdů dobře známe, šli jsme se podívat, zda nějaký Viktor Petrovský, který by pracoval v uvedeném oboru, vůbec existuje. (Asi vám nemusíme dlouze vysvětlovat, že se nám nikoho takového nepodařilo najít.)

Aby toho navíc nebylo málo, použili jsme náš oblíbený nástroj od Google, který umí během chvilky vyhledat obrázky. (Zdroj, kde už byl obrázek někdy použit a podobně.) V dalším screenshotu se můžete podívat, že pan Viktor už byl v minulosti Dr. Jayden. S velkou pravděpodobností jde o obrázek z nějaké fotobanky, který se využívá i jinde podle aktuální potřeby.

Cardione recenze: Co se skrývá za tímto “zázrakem” doopravdy?

Dále je na tom špatně, že:

  • Se Cardione opakovaně v textech tváří jako léčivý přípravek, kterým není
  • Web zcela postrádá informace o tom, kdo je jeho provozovatel (což vždy zavání průšvihem, tuto informaci nejčastěji hledejte v kontaktech nebo v obchodních podmínkách)
  • Hned v návaznosti musíme přidat, že s nějakými obchodními podmínkami se při prezentaci Cardione vůbec neobtěžovali
  • Doména není registrovaná v Česku, ale někde na Bahamách (o kterých se často hovoří v kontextu s podvody)
  • Na webu jsou přítomny nekalé obchodní praktiky (například tlak na to, že za určitou dobu, kterou ukazuje odpočítávání, bude výrobek o X % dražší, což důvěřivé jedince nutí k rychlému a neuváženému dokončení objednávky)

Co místo toho?

Nebudeme se o tom déle zbytečně rozepisovat. Z výše uvedených informací je jasně patrné, že Cardione je jeden velký podvod, před kterým byste se měli mít ve svém vlastním zájmu na pozoru.

Abyste měli jistotu, že se vám podaří dostat vaše zdraví pod kontrolu, objednejte se k lékaři, který vám odebere krev, provede všechna nezbytná vyšetření a poté vám sdělí vaše výsledky. Následně pak můžete začít plánovat, jak bude vypadat úprava vaší životosprávy. Ta by měla zahrnovat redukci stresové zátěže a lépe sestavený jídelníček, ve kterém by mělo být větší množství vlákniny a rostlinných výrobků. Maso by mělo být ideálně libové, mléčné výrobky by měly být nízkotučné nebo polotučné. Určitě také dávejte pozor na polotovary a na množství přijaté soli a snažte se víc hýbat. To by mělo přispět i k tomu, že půjde dolů přebytečná hmotnost, která je pro problémy s kardiovaskulárním systémem a vysokým tlakem rizikovým faktorem.

Spolu s lékařem pak můžete také probrat léky, které budete užívat podle jeho doporučení. V případě, že vám řekne, že léky zatím užívat nemusíte a změnu životního stylu můžete doplnit volně prodejným doplňkem stravy, vyzkoušet můžete například doplněk stravy Cholesterum.

Co z toho plyne? Od Cardione honem pryč!

Mohlo by vás zajímat:  Cholesten [recenze]: Sníží, nebo nesníží cholesterol?
Štítky: , , ,

Podobné články

od
Zdraví máme jen jedno. Proto je důležité znát své tělo a věnovat se prevenci. Alespoň to je moje nepsané krédo, kterým se pokouším řídit každý den. Také je to přístup, který se snažím dostat do každého jednoho článku. Věřím, že alespoň jednoho z vás motivuje k tomu, aby se k sobě choval s větším respektem.
Předchozí článek Další článek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

0 sdílení