Valetol [recenze]: Účinkuje lépe než Ibalgin?

pexels-andrea-piacquadio-3808804
Zveřejněno: 21.11.2023 , datum poslední aktualizace: 12.2.2024

Něco vás bolí? Pak nejspíš sáhnete po některém z volně prodejných léků, který by neměl chybět v žádné domácí či pracovní lékárničce. Jedním z nich je Valetol. Na co vše je dobrý? A je lepší Valetol nebo Ibalgin?

valetol recenze

Bolest se nás neptá na to, kdy se nám hodí její návštěva, takže nás může zaskočit třeba při odchodu do práce nebo těsně před odjezdem na chatu. I když značná část populace sahá primárně po Paralenu nebo po Ibalginu, na trhu je i volně prodejný lék Valetol.

Přečtěte si: Co by nemělo chybět v lékárničce na dovolenou

Jak už to tak ale u léků obvykle bývá, musíme si dávat pozor na dávkování. Některé léky navíc nejsou vhodné pro každého.

💡  Nakupujte bezpečně: Valetol nebo jakýkoliv jiný volně prodejný lék doporučujeme kupovat v ověřených e-shopech. Získáte záruku toho, že se jedná o 100% originální výrobek se zárukou kvality. ✅  Valetol na Benu.cz

Co vše byste tedy měli před případným užitím Valetolu vědět?

Co je Valetol?

Valetol [recenze]: Účinkuje lépe než Ibalgin?

Jak už bylo řečeno, ✅ Valetol je volně prodejný lék, který seženete v lékárně.  Může vám pomoci například na bolest hlavy, během menstruačních bolestí a křečí, při bolesti zubů nebo v průběhu křížových bolestí.  Valetol na zuby, pokud tedy čekáte na brzké ošetření u zubaře, by neměl představovat problém. (Pokud tedy nepatříte do některé ze skupin, které se mu musí vyhnout.)

Tip redakce – Valetol Valetol [recenze]: Účinkuje lépe než Ibalgin?

💊 Volně prodejný lék

✅ ke krátkodobé léčbě bolesti
✅ bolesti hlavy, zubů, zad a dalších částí těla
✅ užívání od 15 let
✅ obsahuje propyfenazon, paracetamol a kofein

 

 

Jaké má Valetol složení?

 

Ve ✅ Valetolu se nachází několik účinných látek.

Patří k nim:

  • Propyfenazon (300 mg)
  • Paracetamol (150 mg)
  • Kofein (50 mg)

Tyto látky účinkují na tlumení bolesti a na snížení horečky. Také působí protizánětlivě. Kofein pak zesiluje účinek předešlých dvou složek.

Přečtěte si: Bolestivé obtíže, které nechcete

Ve srovnání s ✅ Valetolem se dá Ibalgin v některých případech použít i na bolest svalů (v nabídce je totiž speciální ibalginová mast) a na bolest kloubů. Ibalgin má navíc ve srovnání s Valetolem širší nabídku produktů. Ve svém portfoliu má třeba Ibalgin Baby, což je lék, který lze užít pro snížení horečky u dětí od 3 měsíců. Osobně máme také zkušenost s Ibalgin gely a mastmi, které lze použít při zvládání lokálních bolestí. (Není tedy potřeba nic polykat.)

Když pak vybereme alespoň přibližně srovnatelný produkt, kterým může být Ibalgin 400 mg, vidíme, že jeho hlavní látkou ve složení je ibuprofenum (400 mg). Pak už vidíme jen výčet pomocných látek.

Kompletní složení

Aktivní látka v 1 tabletě
Propyphenazonum 300 mg
Paracetamolum 150 mg
Coffeinum 50 mg

Valetol v těhotenství

✅ Valetol se nesmí užívat v období těhotenství a kojení. Co se týče Ibalginu 400, z dostupných informací lze vyčíst, že v případě nejvyšší nutnosti je možné užít Ibalgin pouze v 1. a 2. trimestru, a to jen na výslovné doporučení lékaře. Ženy ve třetím trimestru Ibalgin nesmí vůbec. Během kojení se Ibalgin může, ale pouze krátkodobě. (Opět bychom se navíc poradili s lékařem.)

Tip: Bolavý meniskus

Valetol a alkohol

Pokud užíváte ✅ Valetol, nesmíte pít alkohol, protože hrozí, že dojde k poškození jater. Alkohol by se neměl pít ani po užití Ibalginu. V tomto ohledu jsou tedy podmínky srovnatelné.

Jaká je cena Valetolu?

Valetol [recenze]: Účinkuje lépe než Ibalgin?

✅ Valetol se prodává v několika velikostech balení. To menší obsahuje 12 tablet a vyjde vás na částku kolem 89,-. Větší balení obsahuje 24 tablet a koupíte ho za cenu, která se pohybuje kolem 110,-. U Ibalginu záleží na tom, jakou jeho verzi a velikost balení si zvolíte. Například 48 tablet Ibalginu 400 mg koupíte kolem 105,-, což je na první pohled ekonomičtější. Pokud si ale zvolíte měkké tobolky Ibalgin Rapidcaps, které mají v balení 30 ks, pak zaplatíte kolem 155,-. Výhodné to pořád asi trochu ještě je, ale ne o tolik. Nejdražší jsou pak krémy a masti, Ibalgin krém vás vyjde na částku kolem 195,- za jedno balení.

Přečtěte si: Nejzajímavější přírodní antidepresiva

Valetol a zkušenosti

Jako již tradičně se obrátíme na srovnávače zboží, o kterých víme, že přináší relevantní zákaznické recenze. Na základě 56 uživatelských hodnocení dosahuje spokojenost s ✅ Valetolem na Heureka úrovně kolem 92 %, což není vůbec špatné.

Lidé ve svým recenzích zmiňují, že:

Výhody
  • Jim spolehlivě funguje na bolest
  • Je nejlepší na bolest zubů
  • Ho rádi používají i onkologičtí pacienti

Zkušenosti z internetu

valetol diskuze
Zdroj: Zbozi.cz
valetol zkušenosti
Zdroj: Benu.cz
valetol hodnocení
Zdroj: Pilulka.cz

Drtivá většina uživatelů je s ✅ Valetolem spokojená, někteří však doporučují užívat ho s rozvahou, protože po něm může někoho bolet žaludek. Před použitím také vyzývají k tomu, abyste si důkladně přečetli příbalový leták. (Což doporučujeme i my.)

 

 

Náš verdikt? Těžko říct, zda je lepší Ibalgin nebo Valetol, důležité je ale to, že to dobře funguje.

 

Štítky: , , , , , , , ,

Podobné články

od
Zdraví máme jen jedno. Proto je důležité znát své tělo a věnovat se prevenci. Alespoň to je moje nepsané krédo, kterým se pokouším řídit každý den. Také je to přístup, který se snažím dostat do každého jednoho článku. Věřím, že alespoň jednoho z vás motivuje k tomu, aby se k sobě choval s větším respektem.
Předchozí článek Další článek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

0 sdílení