Cholesten [recenze]: Sníží, nebo nesníží cholesterol?

stethoscope-pharmaceutical-pills-tablets-capsul-2023-11-27-04-55-08-utc
Zveřejněno: 24.2.2024

Hodnoty cholesterolu bychom měli držet celý život v normě. Jinak nám hrozí zvýšené riziko chorob kardiovaskulárního systému, se kterými není vůbec žádná legrace. Jednou z cest, jak snížit cholesterol, je zdravý životní styl, který lze kombinovat i s přírodním doplňkem stravy na podporu jeho normální hladiny. Bude pro vás dobrou volbou ten, který nese název Cholesten?

cholesten recenze

Doplňků stravy, které slibují snížení hladiny cholesterolu, existuje spousta. Je mezi nimi například Arterin, o kterém tu byla řeč poměrně nedávno. U každého doplňku je ale potřeba se nejprve podívat na to, co obsahuje ve svém složení. Některé totiž obsahují jen menší počet účinných látek, které nemusí na vysoký cholesterol stačit.

Vzhledem k tomu, že na trhu není výrobek jen jeden, ale můžete si vybírat z jejich nepřeberného množství, dnes se společně zaměříme na to, co lze očekávat od doplňku stravy Cholesten.

💡  Nakupujte bezpečně: Cholesten nebo jakýkoliv jiný doplněk stravy doporučujeme kupovat v ověřených e-shopech. Získáte záruku toho, že se jedná o 100% originální výrobek se zárukou kvality. ✅  Oficiální e-shop Cholesten.cz

Co je Cholesten?

✅ Cholesten je volně prodejný doplněk stravy na podporu normální hladiny cholesterolu od známé značky potravinových doplňků Advance Nutraceutics.  Vzhledem k tomu, že obsahuje látky přírodního původu, Cholesten nemá nežádoucí účinky. 

Tip redakce – Cholesten co je cholesten

🌿 Přírodní doplněk stravy

✅ k udržení zdravé hladiny cholesterolu v krvi
✅ přispívá k normální činnosti srdce
✅ podporuje zdraví srdce

 

 

Jaké je jeho složení?

Na první pohled vypadá složení ✅ Cholestenu velmi dobře. Některé látky navíc známe ze složení jiných doplňků ze stejné kategorie, což poukazuje na to, že drží krok s tím, co je považováno za standard.

Když se na něj zaměříme detailněji, objevíme v něm látky, jako:

 • Červená fermentovaná rýže
 • Černý fermentovaný česnek
 • Omega-3
 • Extrakt ze sóji
 • Reishi
 • Inulin

Kompletní složení

Aktivní látky v 1 kapsli
Červená fermentovaná rýže 72 mg
Rybí olej MEG-3TM 200 mg
Rostlinné steroly 50 mg
Extrakt z černého česneku 30 mg
Extrakt z reishi 30 mg
Neobsahuje lepek, laktózu ani mléčnou bílkovinu.

Například nenasycené mastné kyseliny Omega-3 se obvykle doporučují na podporu kardiovaskulárního systému a na podporu funkce zraku a mozku. Červená fermentovaná rýže a černý česnek se tradičně přidávají do přírodních doplňků stravy na podporu normální hladiny cholesterolu. Inulin je vláknina, kterou organismus také dokáže v různých životních situacích ocenit. 

Když ale složení porovnáme například s doplňkem stravy Cholesterum, jeho složení je ještě o trochu lepší. Proto bychom v tomto ohledu dali ✅ Cholestenu solidní 3 body z 5.

Mohou ho všichni?mohou cholesten všichni

Aby nedošlo k radikálnímu snížení cholesterolu, který lidské tělo v malé míře potřebuje pro zachování některých důležitých procesů (jako je například tvorba hormonů), nedoporučuje se Cholesten užívat spolu s léky na snížení cholesterolu na předpis. Bez předchozí domluvy s lékařem by ho také neměli užívat lidé do 18 let a lidé nad 70 let. Nevhodný je pak pro těhotné a kojící ženy a pro jedince, kteří jsou alergičtí na sóju.

Kolik stojí?

✅ Cholesten má, i vzhledem ke složení, spíše vyšší pořizovací cenu, která se pohybuje na úrovni kolem 350,-.

Jaké jsou s ním zkušenosti?

jaké jsou s cholestenem zkušenosti

Vzhledem k tomu, že je ✅ Cholesten již zavedený doplněk stravy, na srovnávačích zboží lze poměrně snadno najít větší množství uživatelských recenzí. Co se z nich tedy můžeme dozvědět?

Zákazníci, kteří mají s užíváním Cholestenu osobní zkušenost, o něm nejčastěji říkají, že:

Výhody
 • Jim funguje s lehkou dietou dobře
 • Cholesten dobře snáší
 • Nemá vedlejší účinky

Ti nespokojení zmiňují, že:

Nevýhody
 • Jim ani při delší době užívání nezafungoval podle očekávání (měření u lékaře po několika měsících ukazovalo horší výsledek)
 • Jim tento doplněk doporučil lékař, ale po čase jim byl tím stejným odborníkem nakonec předepsán klasický lék

Zkušenosti z internetu

cholesten diskuze
Zdroj: Zbozi.cz
cholesten zkušeosti
Zdroj: Heureka.cz
cholesten složení cena
Zdroj: Pilulka.cz

Z výše uvedených zkušeností vyplývají dva možné scénáře. Začnete ✅ Cholesten užívat, doplníte ho dietou a pohybovou aktivitou a je docela dobře možné, že k úpravě cholesterolu nakonec úspěšně dojde a tento efekt potvrdí i kontrolní měření u lékaře. Také se ale může stát, že tento doplněk nakonec nezafunguje a lékař vám nakonec stejně doporučí užívání klasických léků na cholesterol.

Z toho tedy plyne, že ✅ Cholesten je opravdu důležité nejprve vyzkoušet a teprve v závislosti na výsledcích profesionálního měření se rozhodnout, zda budete v jeho užívání pokračovat dál.

Alternativy doplňku stravy Cholesten

Vybíráte doplněk stravy na snížení cholesterolu v krvi? Napsali jsme pro vás další recenze tak, aby byl váš výběr jednodušší. Doplněk stravy Cholesterum, Cholestmizin nebo Arterin.

 

 

Jakou zkušenost máte s doplňkem Cholesten vy? Vyhovoval vám, nebo ne?

Štítky: , , , ,

Podobné články

od
Zdraví máme jen jedno. Proto je důležité znát své tělo a věnovat se prevenci. Alespoň to je moje nepsané krédo, kterým se pokouším řídit každý den. Také je to přístup, který se snažím dostat do každého jednoho článku. Věřím, že alespoň jednoho z vás motivuje k tomu, aby se k sobě choval s větším respektem.
Předchozí článek Další článek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

0 sdílení