Proteinová dieta vás zbaví tuků raz dva

Dieta
Zveřejněno: 25.10.2016

Hubnout se snaží muži i ženy různých věkových kategorií. Někteří hubnou kvůli zdravotním problémům, jiní kvůli svému zdraví jako takovému, další hubnou čistě a jen kvůli vysněné postavě. Tak jako tak hledají ty nejúčinnější diety, které byly kdy vyzkoušeny. A právě mezi velmi účinné diety patří proteinová dieta.

Otcem proteinové diety je profesor George L. Blackburn z Harvardské univerzity. Přišel s ní před více než čtyřiceti lety a dodnes patří k nejpoužívanějším dietám v Americe, Francii nebo Kanadě.

Princip diety

Proteinová dieta vás zbaví tuků raz dva Princip proteinové diety je jednoduchý. Jde o to, že zvýšíte příjem proteinů, a to tak, že nahradíte pravá jídla proteinovými pokrmy s nízkým obsahem tuků a cukrů. Tím se dostane organismus do tzv. stavu ketózy, což je metabolický proces díky kterému se odbourávají tukové zásoby.

Jak to tedy funguje? Máte-li běžně pět jídel za den, tři ponechte normální a dvě z nich nahraďte proteinovými. Mezi proteinová jídla patří koktejly, řadí se sem však i speciální pokrmy, jako je proteinový puding, tyčinky nebo omelety. Na internetu lze najít spoustu receptů! Stačí najít ten nejlepší pro vás.

(Ne)výhody diety

Proteinová dieta vás zbaví tuků raz dva Některé diety jsou možná příliš riskantní, tato je ovšem zdravá a doporučována lékaři. Odbouráváte při ní totiž jen tuk, ne svaly a to právě díky příjmu proteinů. Ovšem zároveň je potřeba být obezřetní a říct o dietě svému lékaři. Rozhodně není doporučeno ji držet ženám těhotným, kojícím a ani dospívajícím dětem.

Tato dieta je velmi vhodná pro sportovce, neboť samotný princip přispívá k pocitu sytosti, udržování svalové hmoty, ale odbourání tuků, což je při posilování žádoucí.

Z čeho se skládá jídelníček?

Proteinová dieta vás zbaví tuků raz dva Ve svém jídelníčku omezte sacharidy a tuky. Vyhýbejte se potravinám, jako jsou luštěniny, slazené a alkoholické nápoje, pečivo, jídla s vysokým obsahem tuku, sladkosti, zelenině (sem patří rajčata, cibule, kukuřice, mrkev, kedlubna, paprika a červená řepa).

Mohlo by vás zajímat:  Jak na nízkosacharidovou dietu

Naopak volte ryby, z drůbežího nejlépe krůtí maso, dovolit si můžete také jehněčí a skopové. Co se týče zeleniny, povolená je brokolice, celer, cuketa, houby, ředkvičky nebo lilek a špenát.

 

Podobné články

od
Předchozí článek Další článek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

0 sdílení