Hledáte novou fyzickou aktivitu? Vyzkoušejte naše tipy!

hledatenovoufyzickouaktivituvyzkousejtenasetipy-1
Zveřejněno: 26.10.2023 , datum poslední aktualizace: 6.11.2023

Chcete zůstat fit a zdraví? Výborně, už teď získáváte plusový bod. Ale jaký bude další krok? Nevíte, jak začít? Nebo se jen snažíte najít zábavný způsob, který by vám vyhovoval, a hlavně dlouhodobě vydržel? Pak jste na správném místě! Máme pro vás několik skvělých tipů na fyzické aktivity, se kterými můžete začít klidně dnes. Nebo teď.

Každý z nás by měl věnovat čas sobě a svému tělu. Pohyb nám nejen pomáhá vybudovat a udržet kondici, ale také nám dává energii a působí pozitivně na naši mysl. Pokud jste úplný začátečník, pak je extrémně důležité začít zlehka. A najít si to, co vám bude skutečně vyhovovat po všech stránkách.

Návod pro začátečníky: Na co si dát pozor

Důležité je začínat pozvolna. Najít si své vlastní tempo a nesrovnávat se s ostatními. A nepřepálit začátek, který vás spíše odradí.

Na čem všechno stojí a padá je motivace. Pokud budete chtít “jen” rychle zhubnout, pak vám nejspíš aktivita nevydrží moc dlouho. Poohlédněte se po dlouhodobějším cíli a zaměřte se spíše na duševní zdraví a celkovou stabilitu.

Chůze – První krůčky k aktivnímu životnímu stylu

Chůze je jednoduchá, ale efektivní forma pohybu, kterou může praktikovat téměř každý. Stačí ji zakomponovat do běžného dne. Buď můžete začínat úplně zlehka, vystoupit o zastávku dřív nebo chodit pěšky tam, kde běžně jezdíte MHD. Nebo můžete vyrazit na cílené procházky nebo túry. Vyvětráte si hlavu a náročnost i délku trasy můžete přizpůsobit momentální náladě i počasí.

Mohlo by vás zajímat:  Pole dance dokonale vytvaruje postavu a probudí smyslnost

Jízda na kole – Prozkoumejte své okolí na kole

Kolo vám umožní objevovat krásy vašeho okolí a zároveň cvičit. Objevíte toho navíc mnohem víc, než když byste šli pěšky. Ať už vás láká město nebo příroda, mrkněte na síť cyklostezek ve svém okolí a vyberte si trasu dle požadované náročnosti i terénu.

Plavání – Zábava ve vodě

Plavání je skvělou volbou pro ty, kteří milují vodu. Na tělo i mysl má doslova terapeutické účinky. Navíc je podzim skvělou dobou pro návštěvu vnitřních bazénů a koupališť. A když zrovna nebudete mít náladu na nějaký větší trénink, místo do bazénu skočte do sauny. Regenerace je taky důležitá.

Zahradní trampolína – Zaručí vám hlavu skoro až v oblacích

Poslední podzimní paprsky můžete chytat na zahradě. Zahradní trampolíny nevyužijí jenom vaše ratolesti, zadovádět si na nich můžete taky. Můžete na ní běhat, poskakovat, trénovat těžiště a posilovat střed těla. Cviků na trampolínu existuje nespočet.

Zahradní trampolíny můžete pořídit na Sportano.cz.

Tanec – Rytmus pro radost a zdraví

Tanec je nejen zábavný, ale také uvolňuje stres. Zkuste se zapsat do kurzů pro jednotlivce nebo páry a začněte s něčím úplně novým. Bude to hodně výzva, ale taky hodně zábava.

Hledáte novou fyzickou aktivitu? Vyzkoušejte naše tipy!

Jóga – Pro harmonii těla a mysli

Jóga je spojení pohybu a relaxace. Kromě posilování středu těla a konkrétních partií, jsou součástí jógových lekcí také řízené meditace či dechová cvičení. Jedna lekce vám pomůže uvolnit napětí v těle, vypne vám myšlenky a vy budete odcházet jako znovuzrození.

TIP: Zkuste i různé druhy i úrovně jógy. Rychlejší a dynamičtější lekce může být protkaná pomalejší meditační. A probudit své smysly můžete na hodině aroma jógy, která je podpořena vonnými oleji.

Mohlo by vás zajímat:  Při koupání ve volné přírodě se vyhněte vodám zamořeným sinicemi!

Tenis – Pro solitéry i páry

Ať už chcete soutěžit, sportovat, anebo si jen tak užít hru s přáteli, tenis je tou ideální volbou. Během tenisu spálíte spoustu kalorií, a zároveň posílíte svaly. Navíc snížíte míru stresu. Při hře je potřeba se více soustředit. Tím odbouráte všechny ostatní věci, které vám zahlcují hlavu. A napětí rychle odejde spolu s prvním vypáleným míčkem.

A kde na ně narazit? Rakety na tenis v obchodě Sportano už na vás čekají.

Běh – Pocit svobody, ke kterému se proběžíte

Pokud nejste zvyklí běhat, láska k běhu nejspíš nepřijde hned. Musíte si ji vybudovat. Pak se vás ale jen tak nepustí, to nám věřte. Zatímco léto přináší vysoké teploty, a ne příliš příjemné prostředí pro vyběhnutí kamkoliv, právě podzim už představuje optimální a pro běh příjemné teploty. A vyběhnout můžete bez obav i v zimě. Jen nezapomeňte na pořádnou zimní běžeckou výbavu.

TIP: Chybí vám čepice? Dámské čepice 4F pořídíte víte kde? Přece na Spartano.cz.

Reklamní sdělení

Podobné články

od
Již od roku 2010 pro vás připravujeme obsah ze světa zdraví, životního stylu, psychologie a zdravé stravy. Stovky článků, milióny čtenářů. Děkujeme za vaši přízeň.
Předchozí článek Další článek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

0 sdílení