Kocovina odezní (nejen) díky dávce vitamínů!

Hangover
Zveřejněno: 30.4.2017

Nevolnost, slabost, bolesti hlavy… Ne všichni to znají, nicméně mnoho lidí už kocovinu mělo a nejspíš i mít bude. Někomu je špatně po pár pivech, jiný musí pít alkohol celou noc, aby ráno nemohl z postele. Na každého působí jiné množství alkoholu. Tito lidí pravděpodobně také vyzkoušeli některou z rad, jako vzít si aspirin, uvařit si vývar nebo si dát jedno malé pivo. Proč tyto “fígly” fungují a jak souvisí s vitamíny?

Vitamíny

Po pozření velkého množství alkoholu je velmi účinným vyprošťovákem pivo nebo rozpustný vitamín C, a to hlavně proto, že z těla se tyto vitamíny kvůli alkoholu vyplavují. V pivu se však mnoho vitamínů nachází a stejně tak pomůže i samotný vitamín C. Ještě lepší je zvolit hroznový cukr nebo vymačkaný 100% džus z pomeranče, abyste do těla dostali také nějaký cukr na povzbuzení.

Tělu chybí kvůli alkoholu také hořčík, proto se může stát, že zpozorujete více svalových křečí než obvykle. Není proto na škodu doplnit i hořčík, proto se doporučuje jíst na zahnání kocoviny silný masový vývar. Ten kromě hořčíku obsahuje také fosfor, vápník, železo nebo draslík.

TIP: Na kocovinu pomůže také zeleninový vývar. Tím tělu dodáte zejména vitamín E. Chybí v něm ovšem hořčík.

Bylinky

Během těžkých chvil po probdělé noci plné alkoholu vám pomůžou také bylinky, které zklidní vaše zažívání a podpoří zejména játra, která mají co dělat aby se s pozřeným alkoholem vypořádala. Doporučujeme pít zejména mátový, řebříčkový a heřmánkový čaj.

S nevolností obecně si však poradí také zázvor. Proto mějte v záloze buď čerstvý, anebo opět ve formě čaje – čajových sáčků.

Mohlo by vás zajímat:  Inkretiny - svitla naděje diabetikům?

Sprcha, procházka nebo ranní sex

Říká se, že přesto, že se ženy vymlouvají na bolesti hlavy, právě sex je na tyto bolesti lék. Jste-li alespoň trochu schopni, vyzkoušejte ranní sex, kterým můžete zahnat kocovinu. Nepodaří-li se to, nevadí, pořád můžete mít v záloze vývar. Ranní sex je však dobrý také pro celkovou psychickou pohodu a dokonce i imunitu. Navíc to posiluje partnerské vztahy.

kocovina

Jako vzpruha postačí klidně také studená sprcha nebo ranní procházka – nejsou-li vysoké teploty, které by vám ještě více uškodily. Ani jedna činnost nebude nejspíše příjemná, sami však uvidíte, že možná na vás zafunguje. Vzpruží vás, osvěží, čerstvým vzduchem okysličíte tělo a mozek. Z kocoviny se tak dostanete snáze.

Jak nemít kocovinu vůbec?

Rady, které zabírají na kocovinu, nám došly, ale poradíme, jak se jí dá úplně vyhnout. Zaprvé doporučujeme nepít vůbec nebo jen malé množství alkoholu. Ono se to říká lehce, ale hůř dělá, že ano? Proto doporučujeme, abyste během pití alkoholu nemíchaly různé druhy. Začnete-li s vínem, pijte jen víno, začnete-li s tvrdými nápoji, zůstaňte u nich.

Během pití alkoholu je vhodné pít také vodu. Alkohol tělo dehydratuje a sklenicí vody si zajistíte, že vám nebude příliš špatně. Důležité je ovšem také jíst, a to především tučnější jídla. Zobejte proto brambůrky, oříšky, grilované maso, bramboráky – zkrátka cokoliv, co obsahuje nějaký tuk.

Štítky: , ,

Podobné články

od
Předchozí článek Další článek

Komentáře

    • Lea
    • 2.8.2017
    Odpovědět

    Osvědčený lék na kocovinu je Vincentka. Většině lidí nechutná,a le fakt pomáhá. DOporučuju pít už během večera Kupuju si vždycky jednou za pár měsíců větší množství

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

0 sdílení