Péče o pleť v zimě je důležitá, ale zapomínáme na ni

Cold
Zveřejněno: 14.2.2017

V létě řeší lidé ochranu před sluníčkem a chlorovou či slanou, mořskou vodou. Ne všichni, ale mnoho lidí pleť ošetřují opalovacími krémy, po opalování jí dají chladivou dávku gelu po opalování, ženy potom často šahají po pleťových maskách a peelinzích, aby buňky pleti obnovily. V létě se všichni zkrátka snaží, aby jejich pleť vypadala svěže a báječně.

Podzim a zima jsou však kritickými obdobími, kdy lidé na péči o pleť kašlou. Je pravda, že venku chodíme zahalení, nicméně i přes to, že se od pleti neodráží sluneční paprsky, neznamená to, že netrpí. Chladivý vítr, suché ovzduší i sníh mají na pleť špatný dopad. Může být suchá, popraskaná, svědivá. Poučte se, jak se o pleť v zimě starat, abyste nemuseli řešit přechod na jarní období s dermatology a drahými mastičkami!

Čištění pleti

Začneme pěkně od základu. Čištění pleti je proces, který bychom měli opakovat každé ráno i večer. Večer proto, že se na pleti po celém dni mohou nastřádat nečistoty. Ráno jde prakticky o totéž – je jedno, že jste měnili peřiny a postel tak byla čistá. Během noci se pleť tře o ložní prádlo, je namáhaná, může se také zpotit. Proto byste každé ráno měli začít s opláchnutím pleti čistou vlažnou vodou a využít také sílu čistícího gelu. Na suchou pokožku by ještě měla přijít pleťová voda, která uzamkne póry a připraví pleť na krém.

Výživa pro pleť

Je jedno, jaký máte typ pokožky. Suchá nebo mastná, je potřeba ji hydratovat. A to můžete hned dvě způsoby – pleťovými séry nebo krémy. Séra jsou olejovitá, gelovitá a krémy jsou zkrátka krémy. Ještě lepší je, obsahují-li tyto přípravky vitamíny.

Mohlo by vás zajímat:  Jak vypadat stále mladě?

TIP: Na pleť lze využít také různé oleje, například kokosový nebo arganový. Ty mohou taktéž nahradit hydratační krém.

Jak je to v ochranou proti UV záření?

Na noc se ani v létě nedoporučuje používat přípravky s ochrannou proti UVA a UVB záření. Není to potřeba a pleť tuto ochranu absolutně nevyužije. Na tyto přípravky se tedy zaměřujte při ranní péči o pleť. Ano, i v zimě! Sluníčko je zrádné – vypadá, že nemůže ublížit, ale paprsky pronikají i skrze mraky. Tyto přípravy volte hlavně při pobytu na horách, kde se paprsky odrážejí od sněhu a mohou tak pleť více zatížit.

Péče o pleť v zimě je důležitá, ale zapomínáme na ni

Make-up – ano nebo ne?

Ženy se mohou ptát, zda je vhodné používat v zimě make-up. Ano, je to vhodné, doporučuje se ale volit hydratační, jehož matný efekt můžete podpořit pudrem. Máte-li make-up s SPF, je to výhra.

Dnes jsem doma, o pleť se nemusím starat

Nakonec musíme vyvrátit tvrzení, že zůstáváte-li doma, není třeba se o pleť příliš starat, protože ji nemá co z okolní zatížit. Chyba! Doma nejspíše topíte, čímž se vzduch vysušuje a pokožka tedy není tak v bavlnce, jak si myslíte. Proto byste měli ranní rutinu určitě provádět i v případě, hodláte-li strávit den v posteli u filmů. Není třeba ji zatěžovat make-upem a ochrannými krémy, nicméně dávku hydratace si zaslouží.

Štítky: , ,

Podobné články

od
Předchozí článek Další článek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

0 sdílení