Chlorella – malý zelený zázrak

Chlorella
Aktualizováno

Chlorella patří do skupiny tzv. zelených potravin, které se právem dostávají čím dál více do popředí zájmu lidí jako prostředky k podpoře a udržení zdraví a vitálního života. O chlorelle se v poslední době mluví přímo jako o malém zeleném zázraku a toto přízvisko jí opravdu sedí. Vždyť vzhledem ke své velikosti obsahuje tolik živin a prospěšných látek, že je to až neuvěřitelné, a dokáže vyloženě rozproudit naši životní energii. Zajímá vás, cože je to ta chlorella vlastně zač a jaké účinné látky v ní najdete?

Jeden z nejstarších organizmů na světě

Chlorella je jednobuněčná sladkovodní řasa, která vznikla už před několika miliardami let. Od té doby se prakticky nezměnila a je tak jedním z nejstarších organizmů na naší planetě. Za její odolností stojí především její schopnost neskutečně rychlého dělení a růstu. Unikátní je také její obsah chlorofylu, kterým daleko převyšuje všechny ostatní zelené rostliny na světě. Dobře se jí daří v teplém pásmu vod, kde se ve velkém pěstuje a zpracovává. Největším producentem chlorelly je Japonsko.

Unikátní složení přináší blahodárné účinky

Řasa chlorella v sobě obsahuje obrovské množství vitamínů, minerálů a enzymů v ideální kombinaci pro jejich vyvážený příjem. Chlorofyl v řase obsažený na sebe váže škodliviny a odvádí je z těla pryč, díky tomu má chlorella značný vliv na detoxikaci organizmu. Opravdu jedinečná je pak látka známá pod zkratkou CGF (chlorella grow factor, neboli růstový faktor chlorelly). Právě CGF stojí za schopností neuvěřitelně rychlého růstu řasy a díky tomuto faktoru je přínos chlorelly pro naše tělo daleko silnější.

Chlorella prospěje všem

Při pravidelném užívání má chlorella nesmírně pozitivní vliv na zdraví a příznivě pomáhá v léčbě různých zdravotních obtíží. Posiluje imunitu, aktivuje bílé krvinky a příznivě působí na naši krev, protože obsahuje látky důležité pro správnou krvetvorbu. Podporuje regeneraci tkání a dělení buněk, upravuje hladinu cholesterolu v krvi a játrech, snižuje kyselost ve střevech. Váže na sebe těžké kovy a další pro tělo toxické látky a odvádí je z těla ven. Také mechanicky čistí střeva a upravuje tak zažívání. Zlepšuje stav pokožky, vlasů a nehtů a vůbec působí příznivě kompletně na celý organizmus. A díky tomu se pak zlepšuje kvalita celého života, protože jistě platí známé pořekadlo „Ve zdravém těle zdravý duch.“

Mohlo by vás zajímat:  Kyneziotaping – barevné pásky, které léčí

Znáte Mixturam.cz?

Jak bylo zmíněno výše, důležité je pravidelné užívání chlorelly a její správné dávkování. Ideální je koupit si tablety obsahující kvalitní chlorellu a užívat je každý den podle doporučení vzhledem k vaší váze a dalším faktorům. Pořídit si nejen chlorellu, ale také další vlastní doplňky stravy můžete prostřednictvím služby Mixturam.cz. Tady máte možnost namíchat si vitamíny na míru přesně podle svých potřeb a zdravotních obtíží a to vše samozřejmě z pohodlí domova.

 

Štítky: , ,

Podobné články

od
Předchozí článek Další článek

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Ohodnoťte tento článek
0 sdílení