Jumping – cvičení, které vás bude bavit

Trampolína
Zveřejněno: 12.4.2014 , datum poslední aktualizace: 18.2.2017

Jumping je nový cvičební styl, kdy při hudbě na speciální trampolíně skáčete a tím posilujete všechny svaly v těle. Jumping je zábavný a velmi účinný při redukci hmotnosti.

Lekce jumpingu trvají vždy kolem 50 minut. V první polovině se cvičí převážně jednoduchá choreografie, ve druhé polovině se již pracuje na posilování svalů. Každá hodina je ukončena strečinkem. Díky dynamickým poskokům jsme nuceni k tzv. balancování. Tím dochází k posilování svalů hlubokého stabilizačního systému. Jedná se o drobné svaly podél páteře, hluboko uložené břišní svaly a svaly pánevního dna. Současně se při jumpingu trénuje také velké povrchové svalové skupiny a rozvíjí se aerobní kondice, která je důležitá pro dobrou funkci srdce a plic. Při jumpingu se budete velmi potit, čímž pokaždé ulevíte ledvinám a játrům. O vyplavení tzv. hormonu dobré nálady se nemusíme vůbec bavit.

Jumping - cvičení, které vás bude bavit

Jumping je vhodný pro lidi s nadváhou. Díky pružné trampolíně nedochází k tvrdým dopadům nebo otřesům a tím pádem se při tomto cvičení nijak nezatěžují klouby. Jumping se doporučuje rovněž při rehabilitacích, a to především lidem, kteří mají problémy s otoky dolních končetin v důsledku narušeného toku lymfy.

Trampolíny mají v průměru 120 cm a součástí jejich konstrukce je také opěrné madlo. Náročnost lekcí si musíte vybrat vždy podle své kondice a zkušenosti.

Na co si musíte dát pozor při jumpingu?

  • Pozor si musíte dát především na správný výběr obuvi. Cvičit musíte vždy jen v pevné sportovní halové obuvi.
  • Při cvičení je velmi důležité držet zpevněné břišní svaly a ramena musíte mít stažené dolů
  • Loketní klouby a kolena mějte vždy mírně povolené nikdy ne propnuté
  • Během hodiny dodržujte pitný režim
Mohlo by vás zajímat:  Tai-či jako skvělý sport pro zdravé tělo i ducha
Štítky:

Podobné články

od
Již od roku 2010 pro vás připravujeme obsah ze světa zdraví, životního stylu, psychologie a zdravé stravy. Stovky článků, milióny čtenářů. Děkujeme za vaši přízeň.
Předchozí článek Další článek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

0 sdílení