Goji – kustovnice čínská (nejen) na hubnutí

Goji
Zveřejněno: 12.12.2016 , datum poslední aktualizace: 7.1.2020

Slyšeli jste už o superpotravinách, které jsou považovány za naprostý zázrak, a každý by si měl alespoň jednu z těchto potravin zařadit do svého jídelníčku? Superpotraviny jsou totiž výživově nejbohatší, dodávají tělu přiměřený poměr látek, které potřebuje, obsahují důležité vitamíny, minerální látky, antioxidanty, zdravé tuky a oleje, … Mezi tyto superpotraviny se potom řadí například zelené potraviny, ořechy, některé druhy masa, čaj Matcha, himalájská sůl a mnohem, mnohem více! My dnes představíme goji, tedy kustovnici čínskou, díky níž lze například i hubnout.

Kustovnice čínská

Goji – kustovnice čínská má svůj původ v jižní Číně, užívá se však po celé Asii a v posledních letech si ji oblíbil celý svět. Není divu, jde totiž o zázrak považován za elixír zdraví. Bobule goji lze sesbírat na keřích vysokých až Goji – kustovnice čínská (nejen) na hubnutí tři metry. Jsou malé, obvykle mají dva centimetry a barvu mají oranžovou až červenou.

Jedná se o silný antioxidant zabraňující předčasnému stárnutí. Proto se může zdát, že jsou Číňané nesmrtelní – jejich dlouhověkost vězí například právě za tímto koktejlem minerálních látek a vitamínů.

Léčivé účinky

Kustovnice čínská dokáže zpomalit proces stárnutí, jak již bylo řečeno. Pravidelnou konzumací však docílíte také celkového zlepšení zdraví, a to jak obranyschopnosti, tak se vám zlepší i paměť, krevní obraz a dokáže například zmírnit i projevy alergií. Pomoci může i diabetikům, protože kontroluje hladinu cukru v krvi. Goji vám pomůže i v případě, že se vám špatně spí nebo trpíte náladovostí – konzumací těchto bobulí se vám zlepší nálada.

Goji a hubnutí

Díky goji můžete efektivně hubnout. Při omezování jídelníčku se může totiž stát, že tělu nedodáte dostatek živin, což můžete nahradit právě kustovnicí čínskou, která má vyvážený podíl všech důležitých látek, které tělo potřebuje. V jídelníčku se tak téměř ztratí, přitom však dokáže velké věci!

Mohlo by vás zajímat:  Jablečný ocet: Výroba, vnitřní i vnější účinky a užívání

Díky tomu, že má nízký glykemický index, upravuje hladinu cukru v krvi. Ta vám nebude kolísat a nebudou vás tak přepadat chutě na sladké a jídlo celkově.

Konzumace goji

Nastává moment, kdy si povíme, jak tento zázrak konzumovat. Goji se totiž nedá se Goji – kustovnice čínská (nejen) na hubnutí hnat čerstvé, alespoň ne v České republice, proto jsou její plody nejlepší sušené. Denně potom stačí sníst zhruba 30 g, aby se dostavily požadované účinky. Přidat je můžete ráno do jogurtu, smíchat je s oříšky, nebo si je dát ke svačině samotné. Čím dál častěji se ovšem můžete setkat také se šťávou z plodů Goji, a to jak v tekutém stavu, tak v prášku, který stačí naředit vodou.

Štítky: , , , ,

Podobné články

od
Předchozí článek Další článek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

0 sdílení