Zimní obuv aneb Jak si vybrat správné boty do zimních měsíců

Zimní, Obuv
Zveřejněno: 9.10.2013 , datum poslední aktualizace: 17.2.2017

V letních měsících zaměřujeme svou pozornost především na estetiku našich nohou. Používáme řadu kosmetických produktů a boty si vybíráme spíše jako módní doplněk a na zdraví našich nohou maličko zapomínáme. Přestože všichni víme, že většina balerýnek a žabek nesplňuje kritéria zdravé obuvi.

Zimní obuv podléhá také módním trendům, ale vždy bychom měli v první řadě myslet na naše zdraví. Jak si tedy vybrat správnou zimní obuv, aby byla nejen trendy, ale také zdravá a pohodlná?

Zimní obuv aneb Jak si vybrat správné boty do zimních měsíců

Vybírejte také podle ověřené značky!

Přestože někteří lidé neradi utrácí své peníze za předražené boty různých značek, je nutné právě v případě zdravotní obuvi neházet všechny výrobce do jednoho pytle. Existují značky, které si daly záležet nejen na módnosti svých produktů, ale především na kvalitě.

Kritéria správné obuvi

Abyste si vybrali zdravotně nezávadnou obuv, musíte vědět, jaká kritéria tato obuv musí jednoznačně splňovat.

  1. Aby obuv byla pohodlná a příjemně nositelná, měla by mít minimální hmotnost.
  2. Další kritérium je kvalitní podrážka. Tak musí být uzpůsobená proti nárazu.
  3. Zdravotně nezávadná obuv se vyznačuje také nadměrnou pohodlností. Jakmile si takové boty poprvé vyzkoušíte, měli byste z nich mít příjemný pocit – jako byste chodili naboso.
  4. Zdravotně nezávadná obuv je uzpůsobena tak, aby poskytovala noze dostatečný prostor i při celodenním nošení. (otoky nohou apod.)

Zimní obuv aneb Jak si vybrat správné boty do zimních měsíců

Jaký materiál mají mít kvalitní zimní boty?

V případě, že toužíte po kvalitní obuvi, která vám bude sloužit několik let a ne pouze jednu sezónu, měli byste zvážit také materiál, ze které bude obuv vyrobena. Máte-li v oblibě sportovní obuv, vybírejte si ji ve specializovaných prodejnách z kvalitních a nepromokavých materiálů s membránou. Pokud však nejste příznivcem sportovního stylu a hledáte spíše zimní obuv, která bude nositelná například ke kabátům, je třeba vybírat z jiných materiálů. Většina obuvi se vyrábí z koženky, semiše či kůže. Upřednostňujte vždy koženou obuv před semišovou či koženkovou.

Mohlo by vás zajímat:  Proměnilo kuří oko každý váš krok v utrpení? Zbavte se ho co nejdříve!

Jak si vybrat zimní kozačky?

Kozačky patří mezi nejoblíbenější zimní obuv. Vybereme-li si správné kozačky, budeme je moci nosit jak k šatům či kostýmkům, tak i ke kalhotům. Bohužel, každá noha je jiná a kozačky, které nosí kolegyně a které jsou tak krásné, vám jednoduše nemusí tak lichotit jako jí. Proto je třeba vždy pečlivě tuto obuv vybírat. Kozačky dokážou krásně podtrhnout ženskou nohu a zvýraznit ženskou smyslnost. Ženy se širším lýtkem si musí vybrat takové kozačky, ve kterých se nebudou cítit příliš stísněně. Pokud při výběru kozaček váháte mezi  dvěmi velikostmi, pak si zvolte vždy tu větší. V zimních měsících nosíme povětšinou hrubší ponožky a je třeba myslet především na pohodlnost a teplo. Dalším důležitým kritériem při výběru kozaček je výška podrážek. Je třeba mít na paměti, že v zimních měsících je zem často pokryta zmrzlým sněhem. Vyšší podrážka nám poskytuje lepší tepelnou izolaci od studené země.

Zimní obuv aneb Jak si vybrat správné boty do zimních měsíců

Štítky:

Podobné články

od
Předchozí článek Další článek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

0 sdílení