Známé problémy s erekcí a jak je řešit

pexels-nathan-cowley-897817
Zveřejněno: 16.11.2020 , datum poslední aktualizace: 30.6.2021

Poruchy erekce během života podle studií zaznamenalo až 90 % mužů do 40 let (problémy s erekcí ve 40). Se stoupajícím věkem současně přibývá i problémů. Jak je to s poruchami erekce? Kdy začínají problémy s erekcí? A jak řešit problémy s erekcí? 

Jaké známe problémy s erekcí

Předčasná ejakulace

Dostatečně pevná erekceejakulací do pár sekund. Příčiny krátké erekce mohou být různé.

Slabá erekce

Muž cítí vzrušení, ale přesto se mu penis velice málo ztopoří a nedokáže proniknout do vagíny. Slabá erekce může nastat jako důsledek více příčin.

Krátká erekce

Velmi krátká a slabá erekce, kdy po silném vzrušení ihned sexuální napětí opadá a na sex nemá muž náladu. Stačí chvíli počkat a zkusit to znovu. Jde o stav, který trvá maximálně do 1 minuty a současně nekončí ejakulací.

Žádná erekce – erektilní dysfunkce

Nejnepříjemnější je erektilní dysfunkce. Pokud nepřichází žádná erekce, přichází na řadu doplňky stravy nebo léky na erekci. Může postihnout starší i mladší muže.  Většinou poukazuje na nějaký závažný zdravotní problém.

a

Jejich příčiny

 • psychické potíže
 • stres
 • strach
 • obavy
 • deprese
 • přepracovanost
 • kardiovaskulární onemocnění

Příčiny erektilní dysfunkce

Rozdíl mezi impotencí a erektilní dysfunkcí

Erektilní dysfunkce je stav, kdy muž nemůže dosáhnout dostatečnou erekci požadovanou určitý čas. Jde o častý a opakující se problém. V minulosti se problém nazýval také impotence. Impotence je však problém s neplodností, neschopností ejakulace a neschopností dosáhnout vyvrcholení. Jde o odlišný problém.

Mohlo by vás zajímat:  Zatočte s bolavými zády

Každý z nás je individualita

I úspěšní muži, kteří se ale současně velmi stresují v práci, mívají poruchy s rekcí a bohužel i erektilní dysfunkci. Každý člověk je jiný a může ho postihnout odlišný problém. Někdo může mít krátkou a zároveň i slabou erekci. V každém případě je třeba jakékoliv potíže řešit. Muži nechtějí o svých problémech s erekcí vůbec mluvit. Většinou je k návštěvě ordinace přesvědčí partnerka.

Nutnost včasné léčby

Neřešení problému může vést k rozvoji závažných onemocnění, ale má také velmi negativní vliv na psychiku muže, ale i celkově na partnerské soužití. Erekce je záležitost krevní mechaniky. Pokud jsou cévy v nepořádku, projeví se to na penisu. Někdy ale přicházejí problémy s erekcí i v mladém věku.

a

Souvislost poruchy erekce s prostatou

Někteří odborníci tvrdí, že porucha erekce s prostatou souvisí, jiní, že ne. Z čistě anatomického pohledu je zde jistá souvislost. Vše se točí kolem svalů pánevního dna. Pokud jsou ochablé, může docházet k úniku moči i k poruchám erekce. Nemusí být však na vině zbytnělá prostata. Často stačí poctivě procvičovat svaly pánevního dna a oba problémy časem vymizí. Podle mnoha studií má prostata na erekci přímý vliv. Každá z oblastí sexuálních funkcí, tedy vzrušení, erektilní funkce, síla ejakulace nebo celková sexuální spokojenost nepřímo souvisí se zdravím dolního močového traktu a prostatouProstata podle mnoha výzkumů tedy má značný vliv na kvalitu erekce.

Jak je řešit

Vhodné je navštívit oddělení sexuologie nebo urologie. První pomoc vám podá i praktický lékař, který vám doporučí návštěvu urologa nebo hned sexuologa. Stačí se  nebát a jít se svými problémy pro pomoc. Jen tak můžete najít řešení a stav zlepšit.

S vaším problémem se můžete také napřed poradit také prostřednictvím online poradny se sexuologem.

Mohlo by vás zajímat:  Genetické vyšetření - odhalte budoucnost

Důležitá prevence

Podobně jako u jiných nemocí je nejdůležitější prevence. Vyvarujte se rizikových faktorů:

 • kouření
 • alkohol
 • přejídání
 • nevhodná strava
 • nedostatek pohybu
 • obezita
 • hypertenze
 • ateroskleróza

Přírodní léčba a doplňky stravy na potíže s erekcí

Můžete vyzkoušet i bylinky a doplňky stravy na přírodní bázi. Některé přípravky mají příznivý vliv na kvalitu sexuální styku, třeba jako Zerex Klasik apod. Účinné množství přírodních látek posílí erekci, zvýší sexuální libido a celkově zlepší sexuální život. Stačí užít 1 tabletku hodinu před sexem. Jde o potravní doplněk tonizující sexuální funkce.

Vyzkoušejte tribulus

Účinnou bylinou pro posílení erekce je kotvičník, který je obsažen i v mnoha erektilních tabletách. Je považován za účinné afrodiziakum, zlepšuje sexuální zdraví a léčí i mnoho dalších neduhů. Pokud muž nemá krevními testy a komplexním vyšetřením prokázaný nedostatek mužského pohlavního hormonu testosteronu, nebo mu nebylo zjištěno nějaké závažné onemocnění, ale přesto se cítí velmi unavený, bez vitality, energie a síly, lze užívat doplněk stravy i bez porady lékařem.

 

Štítky: , , , , , , ,

Podobné články

od
Píše témata o zdraví, zabývá se psychologií a probírá důležitá témata týkající se životního stylu.
Předchozí článek Další článek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

0 sdílení