Co na cholesterol: Jaké přípravky úspěšně sníží cholesterol? [recenze]

Paper mockup of liver and food on red and yellow background, top
Zveřejněno: 25.4.2024 , datum poslední aktualizace: 23.6.2024

Zvýšený cholesterol má mnoho lidí. Řada z nich o něm ale mnohdy vůbec neví. Vzhledem k tomu, že může postupem času způsobit problémy s kardiovaskulárním zdravím, měli bychom mu ve svých životech věnovat náležitou pozornost. Jaké tipy a triky na snížení cholesterolu můžete vyzkoušet? A vyplatí se během změny životosprávy sáhnout i po doplňcích stravy?

Cholesterol je mnoha lidmi démonizován, ale ve skutečnosti se lidská těla bez jeho určitého množství vůbec neobejdou. Tato látka je důležitá pro normální činnost buněk a jejich membrán. Podílí se také na tvorbě super důležitých hormonů a na tvorbě vitamínu D.

Problém však nastává ve chvíli, kdy celková hladina hodného a špatného cholesterolu překračuje zdravou mez, která je stanovena na 5,2 mmol/l a výše. To pak hovoříme o zvýšeném nebo o vysokém cholesterolu, jemuž je potřeba přizpůsobit životosprávu. Špatným znamením pak také bývá to, když během profesionálního měření cholesterolu v ordinaci lékaře vyjde, že je v těle hodně špatného (LDL) cholesterolu a málo hodného (HDL) cholesterolu.

1. Cholesterum

60 kapslí

2. Arterin

90 tablet

3. Cholestmizin

30 tobolek

4. Cholesten

60 kapslí

5. Cholestcontrol

60 kapslí

 • Nejlepší cena/výkon

 • 7 účinných látek

 • Ověřené účinné složení

 • Účinné složení

 • 4 účinné látky

 • Spolehlivá známá značka

 • Ideální pro očistu těla

 • 6 účinných látek

 • Levné a účinné složení

 • Účinné složení

 • 5 účinných látek

 • Zajímavé bylinné složení

 • Ideální pro pravidelné užívání

 • 5 účinných látek

 • Dobré zkušenosti s užíváním

cca 333 Kč

cca 799 Kč

cca 300 Kč

cca 350 Kč

cca 699 Kč

Jak tedy k celé situaci přistoupit, když se ukáže, že máte cholesterol vyšší, než byste správně měli mít?

Vysoké hodnoty cholesterolu

O zvýšené nebo vysoké hladině cholesterolu se hovoří zpravidla tehdy, když máme v krvi příliš mnoho olejnaté substance, kterou cholesterol technicky vzato je. Na jeho množství má vliv nejen náš životní styl, ale také jídelníček a genetika.

Pokud je to tedy alespoň trochu možné, lékař vždy doporučuje celkovou změnu životního stylu. V případě, že se však ani přes provedené změny nic zásadního neděje, může předepsat léky (statiny), během jejichž užívání má zdravá životospráva taktéž poměrně dost zásadní roli.

Jak snížit cholesterol

Na snížení cholesterolu lze dlouhodobě působit mnoha různými způsoby. Velký dopad má například to, jakým způsobem pravidelně připravujete nejrůznější jídla. Zcela nevhodné je například smažení. Lidé s vysokým cholesterolem by měli určitě upřednostnit vaření v páře nebo pečení.

Dále je důležité nezanedbávat pitný režim, který by měl každodenně zahrnovat alespoň 2,5 až 3 litry čisté vody nebo čaje. Někdy to může být i víc, protože záleží i na ročním období nebo na tom, jaké máte zaměstnání. (Pokud pracujete někde u pece, je pochopitelné, že vaše potřeba tekutin bude mnohonásobně vyšší.) Nezapomínejte však na to, že do pitného režimu obvykle zahrnujeme i polévky či některé druhy ovoce a zeleniny (meloun, salátová okurka…). Také je vhodné chodit pravidelně k lékaři na preventivní prohlídky. A své místo mohou mít v celé záležitosti, spolu ještě se změnou jídelníčku a cvičením, i přírodní doplňky stravy na cholesterol.

Co na cholesterol: Výběr toho nejlepšího

Cholesterum 

Prvním doplňkem stravy, který můžete vyzkoušet, je Cholesterum. Tento doplněk stravy obsahuje celkem 7 aktivních látek, které podporují normální hladinu cholesterolu v krvi. Najdeme v něm například červenou fermentovanou rýži, bergamot, artyčok, extrakt z jehlic borovice, niacin, len setý a extrakt z černého česneku.Co na cholesterol: Jaké přípravky úspěšně sníží cholesterol? [recenze]

Vzhledem k tomu, že výše uvedené složky se běžně doporučují na podporu normální hladiny cholesterolu, ale ne vždy je nacházíme společně ve složení jednoho výrobku, doplněk stravy Cholesterum se nám jeví jako kvalitní produkt. Je navíc cenově velmi dobře dostupný, protože balení na měsíc stojí 379,- a lze zakoupit i větší počet balení za výhodnější cenu (3 balení od 333 Kč za jedno balení). Denně se pak užívají 2 tobolky.

Vynikající

beru to už tři měsíce a jsem fakt spokojená. můj cholesterol se snížil na zdravou úroveň bez žádných vedlejších účinků. jednoduchý dávkování a přírodní složení jsou pro mě velký plus.Zahálka, Zboží.cz

Arterin

Dalším volně prodejným doplňkem stravy na podporu normální hladiny cholesterolu je Arterin. Ten však ve srovnání s Cholesterum obsahuje o něco menší počet hlavních látek. Ve složení má například artyčok, vitamín C, bergamot a fytosteroly. To nevypadá na první pohled špatně, ale jak sami vidíte, některé ingredience nám tady trochu chybí.

Co na cholesterol: Jaké přípravky úspěšně sníží cholesterol? [recenze]

Tento doplněk stravy každopádně umožňuje velmi snadné užívání. Denně se berou 1-2 kapsle podle potřeby. Zakoupit ho pak lze v menším balení s obsahem 30 kapslí za částku kolem 349,-. To větší s 90 kapslemi pak stojí 799,-, takže je o něco dražší, ale pořád celkem ekonomické.

Velmi dobré

používám denně večer před jídlem a snižuje hladinu cholesterolu,mám ho v norměRegistrovaný uživatel, Zboží.cz

Cholestmizin

Cholestmizin je další doplněk stravy na podporu normální hladiny cholesterolu, který je možné sehnat ve volném prodeji. V jeho složení se pak nachází mimořádně populární ostropestřec mariánský, který se obvykle doporučuje na podporu detoxikace jater. Dále je v něm extrakt ze zeleného čaje, červená fermentovaná rýže, beta-sitosterol, extrakt z pomerančovníku čínského a extrakt z konopných semen. Co na cholesterol: Jaké přípravky úspěšně sníží cholesterol? [recenze]

I když ve složení vidíme poměrně zajímavé látky, ne všechny se běžně používají i ve složení jiných doplňků stravy na cholesterol. Je tedy otázkou, jestli má význam experimentovat s něčím tak odlišným, když špatná není ani běžná klasika. Co se týče ceny, menší balení stojí kolem 300,-. To větší pak vychází na částku mezi 600-700,-.

Velmi dobré

cholesterol ze 7,4 klesl na 5,4 – po užívání tobolek 2x denně -ráno a večer – všem kdo má problémy s vyšším cholesterolem doporučuji.Registrovaný uživatel, Zboží.cz

Cholesten Co na cholesterol: Jaké přípravky úspěšně sníží cholesterol? [recenze]

Osvědčenou klasikou je dále doplněk stravy Cholesten, který také nemá vůbec špatné složení. Kromě reishi a inulinu v něm najdeme i Omega-3, které jsou důležité pro srdce, mozek a zrak, extrakt ze sóji, černý fermentovaný česnek a červenou fermentovanou rýži. I cena tohoto doplňku stravy je velice přátelská protože stojí kolem 350,- za jedno balení. Lidé si navíc pochvalují, že jim s lehkou dietou dobře funguje.

Dobré

užívám již delší dobu a udržuje mi hladinu ve stanoveném limitu.Registrovaný uživatel, Zboží.cz

Cholestcontrol

Pravděpodobně nejslabší složení ze všech výše uvedených výrobků má pak doplněk stravy Cholestcontrol, v němž nacházíme spíše minimum bylinek a větší množství vitamínů, které je však možné doplňovat i odjinud. Najdeme v něm například fytosteroly, rybí olej, vitamín B1, vitamín B6 a vitamín B3. Co na cholesterol: Jaké přípravky úspěšně sníží cholesterol? [recenze]

Pravděpodobně následkem toho je nutné během dne užít 2 kapsle, což při ceně za balení kolem 699,- není úplně ekonomické. (S předplatným se může cena snížit, ale i tak.)

Dobré

Chci si udržet zdravou hladinu cholesterolu a konečně jsem našel něco, co funguje.Roman Havlíček, Cholestcontrol.cz

Jak fungují léky na cholesterol

Lékař vám může v krajním případě na vysokou hladinu cholesterolu předepsat léky, které obsahují takzvané statiny.

Následkem toho se pak může v různé míře přerušit výroba cholesterolu uvnitř buňky. Jaterní buňky ale cholesterol potřebují ke svému normálnímu fungování. Následkem toho se na povrchu objeví víc takzvaných lapačů, které začnou vychytávat cholesterol z krve. Jeho hladina v krevním oběhu by se tedy měla následkem toho postupně snížit.

Prášky na cholesterol jsou každopádně dostupné jen na recept a není možné se k nim dostat ve volném prodeji. První variantou, kterou vám lékař ve většině případů vždy doporučí, je již zmíněná změna životního stylu a jídelníčku, protože právě tyto faktory mohou na cholesterol přirozeně působit.

Vyšetření na cholesterol u lékaře

Nejspolehlivější měření hladiny cholesterolu lze absolvovat přímo v ordinaci ošetřujícího lékaře, který by ho měl jednou za čas nabízet v rámci prevence. U lidí, které na zvýšený cholesterol hlídá, pak může probíhat častěji.

Test se dělá ze vzorku krve, takže se dostatečně připravte na odběr. Pokud je vám při odběrech nevolno, neváhejte tuto informaci hlásit dopředu.

Výsledky pak obvykle dostanete v horizontu několika dní.

V případě, že k lékaři nemáte cestu, některé lékárny (například některé pobočky BENU) mohou nabízet měření cholesterolu zdravotníkem přímo na místě. Vždy se ale ujistěte, že vybraná pobočka tohoto řetězce lékáren tuto možnost nabízí.

V neposlední řadě se pak můžete objednat na profesionální krevní test jako samoplátce v některé z akreditovaných laboratoří. Ty mohou sídlit ve velkých městech a v jednotlivých nemocnicích, kde mohou mít odběrná místa. Podle potřeby vám pak může laboratoř vyhotovit i další extra testy, které nemusí být indikovány lékařem. Opět za ně ale zaplatíte.

S jakým z těchto doplňků stravy máte nejlepší zkušenosti vy?

Štítky: , , , ,

Podobné články

od
Zdraví máme jen jedno. Proto je důležité znát své tělo a věnovat se prevenci. Alespoň to je moje nepsané krédo, kterým se pokouším řídit každý den. Také je to přístup, který se snažím dostat do každého jednoho článku. Věřím, že alespoň jednoho z vás motivuje k tomu, aby se k sobě choval s větším respektem.
Předchozí článek Další článek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

0 sdílení