Jaké vybrat vitamíny pro muže po 40 na plodnost a energii?

vitamíny pro muže
Zveřejněno: 13.10.2021

I když si to nejspíš nebudete chtít připustit, muži stárnou úplně stejně jako ženy. Je tedy otázkou času, kdy vás začne trápit nízká hladina testosteronu, tukový prstenec na břiše nebo nedostatek energie a padání vlasů. Existují nějaké vitamíny a bylinky pro muže, které by mohly tyto negativní projevy stáří alespoň trochu zmírnit?

Současná společnost je orientovaná na výkon. To nás nutí být neustále na příjmu, číst a odpovídat na e-maily, přecházet choroby a dopovat se kofeinem a dalšími (legálními) stimulanty, které nás udrží na nohou stůj co stůj.

Proto je naprosto pochopitelné, že nás všechny hodně děsí stárnutí, v průběhu kterého přicházíme o vyladěné tělo, o zdraví a o výkonnost. (A to nejen o tu pracovní, ale bohužel také o tu sexuální.) Zvlášť muži tyto změny nesou často hodně těžce, protože jsou celý život vedeni k tomu vyhrávat.

I když zní předchozí řádky depresivně, nepropadejte chmurám. Níže vám nabízíme přehled vitamínů a bylinek, které vám mohou pomoci stárnutí trochu lépe snášet.

Nejlepší vitamíny pro muže – srovnání

VITAMEN

_____________

PRIMULUS

_____________

MAXULEN

_____________

PROMAN PLUS

_____________

MENACTIVE

_____________

Jaké vybrat vitamíny pro muže po 40 na plodnost a energii?
Jaké vybrat vitamíny pro muže po 40 na plodnost a energii?
Jaké vybrat vitamíny pro muže po 40 na plodnost a energii?
Jaké vybrat vitamíny pro muže po 40 na plodnost a energii?
Jaké vybrat vitamíny pro muže po 40 na plodnost a energii?

392-479 Kč

569 Kč

325-649 Kč

399-599 Kč

299 Kč

Vitamíny pro muže ve zralém věku

Všude se neustále připomíná důležitost zdravého jídelníčku. A ani my nebudeme výjimkou. Lidské tělo potřebuje vitamíny, minerály a stopové prvky pro zajištění mnoha klíčových procesů. V opačném případě začnou někde chybět a negativně se to projeví na zhoršení zdraví, či vašich životních funkcí.

pexels-pixabay-327098

Z toho důvodu by si měli muži (a ti ve zralém věku především) dopřávat:

 • Vitamíny skupiny B
 • Vitamín C
 • Vitamín D
 • Vitamín K2
 • Zinek
 • Hořčík
 • Vápník

Je to vlastně docela jednoduché. U mužů se může v průběhu času (stejně jako u žen) objevit řídnutí kostí. Z toho důvodu je potřeba udržovat stabilní příjem vitamínu D, vitamínu K2 a vápníku. Hořčík je zase důležitý pro správnou činnost nervů a zabraňuje velmi nepopulárním nočním křečím ve svalech. Zinek se obecně doporučuje pro udržení normální plodnosti. Vitamín C bojuje za zdravý a funkční imunitní systém. A vitamíny skupiny B? Každý z nich je dobrý na něco jiného, ale obecně jsou důležité pro normální stav kůže, pro transformaci potravy na energii a pro optimální stimulaci růstu nových buněk.

Mohlo by vás zajímat:  5 nejlahodnějších omáček z hub

A co bylinky?

pexels-andrea-piacquadio-3771839

Muži po 40. roce života mohou vyzkoušet i nějaké ty bylinky. Řada z nich může mít při dlouhodobém užívání pozitivní vliv na hladinu energie, či na libido. Je ale potřeba hned vzápětí dodat, že před jejich nasazením by měli pánové absolvovat důkladnou zdravotní prohlídku, protože není vyloučeno, že sexuální potíže vycházejí z nějakého dosud neodhaleného onemocnění, které je potřeba řešit. (Cukrovka, obezita, deprese, onemocnění kardiovaskulárního systému…)

Pokud lékař usoudí, že je s vámi všechno v pořádku, ale i tak byste ve svém životě rádi uvítali změnu, můžete zkusit:

 • Ženšen pravý
 • Pískavici řecké seno
 • Tribulus terrestris
 • Slivoň africkou
 • Guaranu
 • Ginkgo-bilobu
 • Macu peruánskou

Jelikož si nemyslíme, že ovládáte bylinkářství natolik, abyste si dokázali připravit personalizovanou bylinnou směs s optimálním poměrem bylinek, je vhodnější se spolehnout na vícesložkové doplňky stravy pro muže. Také nezapomínejte na to, že mužskému zdraví dlouhodobě prospívá i pravidelný pohyb a dostatek spánku, který jde ruku v ruce s redukcí každodenního stresu.

#1 Vitamen vrací muže do hry

VITAMEN

Doplněk stravy VITAMEN obsahující všechny důležité minerály a vitamíny patří se svým složením mezi nejlepší na trhu. Obsahuje téměř všechny látky, které reálně pomáhají mužům. Nechybí zde slušná dávka vitamínů skupiny B, K, C a A. Jistě nezklame ani známými extrakty z bylin vhodnými pro muže: pískavicí řeckého sena (Fenugreek) a kotvičníkem zemním (Tribulus). Důležitou součástí složení každého doplňku stravy pro muže jsou i minerály a ty jsou zde zastoupeny v nemalém množství. Navíc je zde obsažen i ženšen, v němž jsou zastoupeny jak aminokyseliny, antioxidanty a saponiny, tak minerály, vitamíny a flavonoidy.

vitamen recenze

Uzivam jiz 4. mesic. Po prvnich 2 tydnech jsem byl docela skepticky, mel jsem sice o neco lepsi naladu a jakoby takovy naval energie, ale vetsi ucinek se mi zacal projevovat az pozdeji. Ale fakt mi to ted velmi pomaha. Jsem si zacal sam od sebe tancovat v obyvaku v 68 letech. Jsem rad, ze jsem vas objevil.

spokojený zákazník, vitamen.cz

#2 Multivitamín moderního muže

PRIMULUS

Ani Primulus nestojí pozadu. Jeho složení nabízí to, co muž potřebuje. Nachází se zde spousty vitamínů (B6, Biotin, C, D3) minerálních látek (hořčík, zinek, selen) ale i bylinek (pískavice řecké seno, kotvičník zemní). Co stojí za zmínku, je slušné množství kotvičníku zemního, a ještě větší množství vitamínu D3.

primulus recenze

Potřeba nabrat víc životní energie a získat v jednom doplňku stravy potřebné vitamíny, vše se splnilo a funguju jako tricátník…

spokojený zákazník, primulus.cz

 

Mohlo by vás zajímat:  Priessnitzův zábal: Připravte si ho doma a vraťte si zdraví
#3 Maxulen pro muže - energie, svaly, libido

MAXULEN

Maxulen nemá tak silné složení, protože obsahuje pouze 4 účinné látky. Vitamín B, zinek a hořčík jsou pro muže rozhodně důležité látky, přesto jich je však velmi málo. Důležitou látkou je nepochybně Testofen, což je jen jiný název pro extrakt z pískavice řeckého sena neboli Fenugreek. Tento extrakt je obsažen i v ostatních doplňcích stravy. Co však musíme vyzdvihnout je velké množství tohoto extraktu. Nenajdeme zde ani kotvičník zemní, který by měl do podobných doplňků stravy rozhodně patřit.

maxulen recenze

Produkt mě oslovil, a zdá se, že funguje, cítím se lépe a doufám, že si to nenamlouvám. Pokud, nechcete, aby se z vám stal nerudný stařík ve 40cítce, doporučuju vyzkoušet.

spokojený zákazník, maxulen.cz

 

#4 Proman Plus bojuje s únavou a dodává energii

PROMAN PLUS

ProMan Plus označován jako přirozená podpora testosteronu má poněkud odlišné složení. Najdeme zde minerály, vitamíny i bylinky. Za zmínku stojí pantala rozkladitá, rozchodnice růžová (kořen) a rybí bílkovina. Tyto látky se rozhodně vymykají ostatním doplňkům stravy pro muže, avšak si nejsme jistí jejich užitím v tomto druhu doplňku stravy. Doplněk stravy má bohužel zásadní problém ve složení, například zde chybí kotvičník zemní (Tribulus), který se stává stále častěji nutností složení doplňku stravy pro muže. V denní dávce je také malé množství pískavice řeckého sena.

proman-recenze

Již dlouho používám a jsem velmi spokojen

spokojený zákazník, promanplus.cz

 

#5 Pro normální hladinu testosteronu

MENACTIVE

MenActive patří mezi jeden z dalších doplňků stravy výrobce ADVANCE nutraceutics. Obsahuje běžně obsažené bylinky jako pískavice řeckého sena a kotvičník zemní. Jeho složení je opravdu kvalitní a pokrývá nejdůležitější látky pro muže. Zmínit můžeme zinek, vitamín B6, důležité aminokyseliny a bylinky pískavice řecké seno a kotvičník zemní. Avšak bylinky zde nejsou příliš zastoupené. Co ovšem zde je zastoupeno ve velkém množství jsou aminokyseliny. Je zde L-carnitin, acetyl-L-carnitin, propionyl-L-carnitin. Ty jsou běžnou součástí našeho života.

menactive-recenze

Snížila se únava kterou jsem pociťoval, ospalost v pokročilém čase se nezlepšila. Myslím si že je to stav přiměřený věku.

zákazník, menactive.cz

Používáte nějaké bylinky či vitamíny, které jsou určené pro zralé muže?

Zdroje informací

https://www.healthline.com/health/boost-male-fertility-sperm-count – 10 tipů, jak podpořit mužskou plodnost (anglicky)

https://www.webmd.com/healthy-aging/ss/slideshow-aging-vitamins-older-people – Vitamíny pro lidi ve zralém věku (anglicky)

Štítky: , , , , , ,

Podobné články

od
Již od roku 2010 pro vás připravujeme obsah ze světa zdraví, životního stylu, psychologie a zdravé stravy. Stovky článků, milióny čtenářů. Děkujeme za vaši přízeň.
Předchozí článek Další článek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

0 sdílení