Charakteristiky znamení zvěrokruhu

astronomical-clock-408306_1920
Zveřejněno: 16.1.2020 , datum poslední aktualizace: 9.8.2021

Každému, kdo se narodí, připisujeme kromě dne, měsíce a roku narození i jedno ze dvanácti znamení zvěrokruhu. Jelikož má každé svou charakteristiku, jsme mnohdy schopní si o daném člověku udělat předběžný obrázek toho, co od něj můžeme čekat. Co prozrazuje vaše znamení zvěrokruhu o vás si povíme v dnešním článku. 

Neexistuje mnoho věcí, které by mezi lidmi vyvolávaly takové vášně, jako astrologie. Zatímco jedni se s ní ztotožňují a bezmezně jí věří, jiní ji považují za ezoterický nesmysl, který nestojí na reálném základu.

Co říká vaše znamení o vás samotných? 

Charakteristika znamení zvěrokruhu

Beran

Prvním znamením zvěrokruhu je beran, jehož vláda začíná 21. března a končí 20. dubna. Jeho živlem je oheň, což se podepisuje i na jeho energičnosti a neústupnosti. Těmito kvalitami se vyznačují i lidé, kteří přišli v období berana na svět. Nebojí se výzev. Dokonce se dá říct, že boj a překonávání nesnází jsou přesně ty věci, které dávají smysl jejich životu. Možná za to může skutečnost, že jsou pod nadvládou planety Mars, která je předurčuje k mnohdy obdivuhodným (i když ne vždy dobře uváženým) výkonům.

Pokud jste se narodili v tomto znamení, můžete mít problém s prací v týmu. (Vždycky totiž chcete vyhrát a ukázat, že jste nejlepší.) Můžete být i trochu obhroublí, žárliví a agresivní. Pod vaší bláznivou slupkou se ale schovává dobré srdce, kvůli kterému vás mají lidé rádi.

Býk

bull-2691107_1920

Býk je oproti beranovi znamení zvěrokruhu, které se vyznačuje dvěma odlišnými přístupy. Za běžné situace v poklidu spásá trávu a když uzná za vhodné, dá si chvíli šlofíka. Není přece kam spěchat. ALE – jakmile ho něco rozčílí, měli byste mu jít co nejrychleji z cesty. Být nabrán na jeho rohy by vás totiž mohlo trochu bolet. (Pokud vás vzteky rovnou nezadupe do země.)

K vládě se býk dostává hned po beranovi a drží se jí až do 20. května. Zrozenci tohoto znamení bývají zpravidla klidní a orientovaní na domov, rodinu a na celkové zabezpečení. Také mají vytříbený cit pro romantiku, který jim propůjčuje Venuše. Ostatní ale mohou rozčilovat svou leností, tvrdohlavostí a nerozhodností.

Blíženci

Po býku k nám přicházejí blíženci, kteří patří k tzv. duálním znamením. (Podobně jako ryby, nebo třeba váhy.) Kvůli tomu mohou na druhé působit jako lidé, kteří mají několik osobností zároveň. Jejich obdobím je úsek mezi 21. květnem a 20. červnem a jejich vládcem je Merkur, který je bohem komunikace a obchodu. Díky dobrému zvládnutí této dovednosti by byli blíženci schopni přemluvit i kámen, aby začal kvést. (Bohužel, někdy tuto schopnost propůjčují k tak trochu pochybným účelům.)

Hodně jim svědčí velká společnost, ve které dokáží být okouzlujícími společníky, kteří velmi brzy získají sympatie ostatních. Někdy ale mohou působit, že jsou myšlenkami jinde.

Mohlo by vás zajímat:  Neumím zacházet s penězi

Rak

cancer-2689033_1920

Dalším, tentokrát vodním, znamením zvěrokruhu je rak. Jeho období trvá od 21. června do 22. července. I když vypadá na první pohled poněkud nebezpečně (má klepítka a krunýř), ve skutečnosti se jedná o jedno z nejromantičtějších znamení. Jde se o zrozence, kteří jsou pod vlivem Měsíce. To je předurčuje k tomu, aby byli něžní, citliví a orientovaní na rodinu a romantické vztahy.

Jenže, i když jsou tyto vlastnosti pozitivní, u raka mohou zacházet do velmi nebezpečných extrémů. Když propadnou neopětované lásce, mohou být přecitlivělí a soutěživí, díky čemuž svůj vytoužený protějšek zaručeně odradí.

Lev

O lidech, kteří se narodili ve znamení lva se říká, že jsou nefalšovanými lvi salonů. A ve většině případů je to pravda. Toto ohnivé znamení, které je pod nadvládou Slunce, miluje pozornost. Velmi často ho tato touha motivuje k tomu, aby usiloval o vysoké pracovní pozice, nebo se věnoval umění, kde by všichni obdivovali jeho krásu a talent.

Vyspělí lvi ale nezapomínají na to, že mají kolem sebe i další lidi, ke kterým pak bývají zpravidla velmi štědří. Také mají ochranitelské pudy, které jim nedovolí, aby někdo v jejich okolí trpěl, nebo byl vystaven nějakému příkoří. Ve špatných dnech se ale mohou chovat jako nesnesitelně arogantní primadony.

Panna

virgin-2689015_1920

Pokud bychom hledali pedanta celého zvěrokruhu, byla by jím panna. Toto neškodně vypadající znamení přichází ke slovu 23. srpna a vzdává se ho 22. září. Opět mu vládne výmluvný Merkur, ale trochu jinak, než tomu bylo u vzdušných blíženců. Panna je zemské znamení, takže je velmi rozvážná, uhlazená a klidná. Miluje mít ve všech věcech čistotu a pořádek. (Čímž občas terorizuje i ostatní.) Panna se nicméně nebojí hodně pracovat a prakticky nikdy vám neodmítne jakoukoliv pomoc. Předtím vás ale nejspíš zkritizuje za to, co jste udělali špatně.

Váhy

Vzdušné znamení vah má hodně lidí spojené s romantikou, estetikou a uměním. Bohužel, také jim přisuzujeme emoční nestálost, nerozhodnost a chování trochu do větru. Pokud jste se s váhou někdy setkali, pak asi víte, že dokáže neustále přemýšlet o správnosti svého rozhodnutí. Proto se nezdráhejte jí v této záležitosti pomoci. Jinak by zvažovala do smrti. Na druhou stranu, patrně se za to na ni nebudete umět zlobit. Jak muži, tak ženy v tomto znamení jsou totiž od přírody velmi okouzlující jedinci.

Štír

scorpio-2689945_1920

Nyní se dostáváme k nejméně chápanému znamení zvěrokruhu. Tím je vodní znamení štír, který je pod nadvládou dvou planet najednou. Dělí se o ni Mars se sklonem k energičnosti, sexualitě a válčení s Plutem, který mu propůjčuje hloubku, která může být v některých ohledech velmi morbidní. (Štír je totiž znamení, které si jako první uvědomuje smrt a pomíjivost lidského života.) Možná to je důvod, proč se snaží užívat si na plné obrátky a proč se ho ostatní instinktivně bojí. Sám o sobě je štír věrný, spravedlivý a má silné ochranitelské sklony. Jakmile ho ale urazíte, nebo mu vrazíte nůž do zad, počká si na správnou chvíli, kdy vám váš poklesek vrátí i s úroky. (A příjemné to vážně nebude.)

Mohlo by vás zajímat:  Jak správně flirtovat a neztrapnit se?

Střelec

Hned po štíru přichází na scénu energické znamení střelce. Ten se řadí k ohnivým znamením a rozhodně nenechá nikoho na pochybách o tom, že má všechny věci pod palcem. Podobně jako beran je velmi energický a rád se předvádí. Oproti beranu to ale dělá trochu jinak. Ze hry a soutěžení má spíš radost, než že by mu šlo o souboj na život a na smrt. Také má silný smysl pro čest a nemá problém povzbuzovat ostatní.

Když to ale na něj přijde, dokáže být přespříliš sebevědomí a má tendenci kritizovat ostatní. Také může mít potíže s respektováním autorit, kterým může v některých situacích neustále odmlouvat.

Kozoroh

S kozorohem přicházíme do styku od 22. prosince do 19. ledna. Mnoho lidí, kteří jsou narození v tomto znamení se na první pohled moc neprojevují. Jsou totiž od přírody spíše klidnější. Kromě toho, že kozorozi hodně pracují jsou nebojácní a čestní. Své rodině a nejbližším přátelům by byli ochotní snést modré z nebe.

Když je ale přepadne špatná nálada, nebo nemají svůj den, dokáží to dát svému okolí dost najevo. Budou působit chladně, arogantně anebo dokonce nemilosrdně.

Vodnář

Největším volnomyšlenkářem a pohodářem zvěrokruhu je vodnář. Zároveň není zrovna konvenční, takže na vás může působit jako šílený vědec a anarchista najednou. Nemůžeme to mít ale vodnářům za zlé. Jejich vládcem je Uran, který jim propůjčuje auru originality. Díky tomu jsou vodnáři nezřídka nositeli zcela nových myšlenkových proudů, které jen čekají na to, až si je někdo osvojí. Někdy to ale znamená, že se vodnář uzavře do svého ideálního světa a odtrhne se od reality. Případně, že se začne vzpírat občanskému pořádku.

Ryby

fish-2686842_1920

Posledním znamením zvěrokruhu jsou ryby, jejichž obdobím je časový úsek mezi 19. únorem a 20. březnem. (Kdy vše opět přebere beran.) Samy o sobě jsou ryby velmi poddajné. Vládne jim planeta Neptun, která je nakloněná nekonečným fantaziím a snům. Kvůli tomu mohou ryby působit na okolí jako někdo, kdo chodí na půl spící světem a vidí všechno přes růžové sklíčko. Na druhou stranu, ryby jsou romantické, věrné a na ostatní působí velmi uklidňujícím dojmem. Jen by měly dávat pozor na to, aby se úplně neodtrhly od reality, nebo neupadaly do depresivních stavů.

Poznáváte se ve svém znamení? Budeme rádi, když nám své názory a postřehy napíšete do komentářů. 

Štítky: , , , , , , , , , , , , , , ,

Podobné články

od
Zdraví máme jen jedno. Proto je důležité znát své tělo a věnovat se prevenci. Alespoň to je moje nepsané krédo, kterým se pokouším řídit každý den. Také je to přístup, který se snažím dostat do každého jednoho článku. Věřím, že alespoň jednoho z vás motivuje k tomu, aby se k sobě choval s větším respektem.
Předchozí článek Další článek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

0 sdílení