Rubrika: Psychologie

Nebraňte se vzpomínání

vzpominky

I když někdo z vašich blízkých odejde na svou poslední cestu, vzpomínky s vámi zůstanou navždy. Někomu stačí rodinné fotky, jiní mohou chtít mít nablízku nějaký předmět nebo místo, které jim bude zesnulého připomínat. V dnešní době existují různé způsoby, jak zvěčnit vzpomínku, v tomto textu vám proto představíme několik možností. Fotoalbum Stejně jako při narození dítěte ukládáte vzpomínky […]

PŘEČÍST ČLÁNEK

OCD jako nemoc ze stresu sužující mnohé z nás

Psych

Obsedantně kompulzivní porucha, ve zkratce OCD (z anglického obsessive-compulsive disorder), je termín z oblasti psychologie. Označuje jakési utrpení, které s sebou přináší vtíravé, nelibé, nutkavé až chorobné myšlenky a nutkání něco opakovat. Taky se občas vrátíte, abyste se ujistili, že jste vypojili žehličku, vypnuli sporák, zhasli svíčky, zavřeli okna, nebo zamkli hlavní dveře? Potom přesně […]

PŘEČÍST ČLÁNEK

Koření, které vám ochutí život, doslova!

Laugh

Existuje mnoho bylinek, kterými lze dochutit jídla tak, aby chutnala. Každý preferuje jiné bylinky, jeho chuťové smysly prahnout po něčem jiném. Ale o tom jindy. Dnes bude řeč o trošku jiném ochucovadlu. Budeme se bavit o koření, kterým lze ochutit náš vlastní život. O koření, které dodá našemu každodennímu životu smysl a řád.

PŘEČÍST ČLÁNEK

Ortorexie – chorobná snaha o zdravou stravu je cestou do pekla

diety a hubnutí

Otázku zdravého stravování řeší v poslední době čím dál více lidí a to je jistě dobře. Jíst tak, abychom se cítili zdraví a šťastní, bychom měli všichni. Ovšem když se ze snahy o zdravý životní styl stane posedlost, je to velký problém.

PŘEČÍST ČLÁNEK

Nedejte šanci syndromu vyhoření!

Rodinné konstelace pomohou najít vnitřní harmonii a pochopit životní souvislosti

Ze začátku velké ideály a pracovní nadšení, které střídá zklamání a frustrace z nedocenění vlastní obětavosti, tak vypadá typický začátek syndromu vyhoření. Tento problém se může týkat každého, kdo se obětuje své profesi až příliš. Netýká se i vás?

PŘEČÍST ČLÁNEK

Rodinné konstelace pomohou najít vnitřní harmonii a pochopit životní souvislosti

Rodinné konstelace pomohou najít vnitřní harmonii a pochopit životní souvislosti

Rodinné konstelace jako způsob psychoterapie přináší možnost nahlédnout do zákonitostí fungování naší rodiny. Vztahy mezi jejími členy a jejich vzájemné ovlivňování totiž utváří náš život více, než by se mohlo zdát. Díky poznání a pochopení všech souvislostí se lépe poperete se svými problémy, dospějete k většímu klidu a spokojenějšímu životu.

PŘEČÍST ČLÁNEK