Rubrika: Psychologie

OCD jako nemoc ze stresu sužující mnohé z nás

Psych

Obsedantně kompulzivní porucha, ve zkratce OCD (z anglického obsessive-compulsive disorder), je termín z oblasti psychologie. Označuje jakési utrpení, které s sebou přináší vtíravé, nelibé, nutkavé až chorobné myšlenky a nutkání něco opakovat. Taky se občas vrátíte, abyste se ujistili, že jste vypojili žehličku, vypnuli sporák, zhasli svíčky, zavřeli okna, nebo zamkli hlavní dveře? Potom přesně […]

PŘEČÍST ČLÁNEK

Koření, které vám ochutí život, doslova!

Laugh

Existuje mnoho bylinek, kterými lze dochutit jídla tak, aby chutnala. Každý preferuje jiné bylinky, jeho chuťové smysly prahnout po něčem jiném. Ale o tom jindy. Dnes bude řeč o trošku jiném ochucovadlu. Budeme se bavit o koření, kterým lze ochutit náš vlastní život. O koření, které dodá našemu každodennímu životu smysl a řád.

PŘEČÍST ČLÁNEK

Ortorexie – chorobná snaha o zdravou stravu je cestou do pekla

Otázku zdravého stravování řeší v poslední době čím dál více lidí a to je jistě dobře. Jíst tak, abychom se cítili zdraví a šťastní, bychom měli všichni. Ovšem když se ze snahy o zdravý životní styl stane posedlost, je to velký problém.

PŘEČÍST ČLÁNEK

Nedejte šanci syndromu vyhoření!

Rodinné konstelace pomohou najít vnitřní harmonii a pochopit životní souvislosti

Ze začátku velké ideály a pracovní nadšení, které střídá zklamání a frustrace z nedocenění vlastní obětavosti, tak vypadá typický začátek syndromu vyhoření. Tento problém se může týkat každého, kdo se obětuje své profesi až příliš. Netýká se i vás?

PŘEČÍST ČLÁNEK

Rodinné konstelace pomohou najít vnitřní harmonii a pochopit životní souvislosti

Rodinné konstelace pomohou najít vnitřní harmonii a pochopit životní souvislosti

Rodinné konstelace jako způsob psychoterapie přináší možnost nahlédnout do zákonitostí fungování naší rodiny. Vztahy mezi jejími členy a jejich vzájemné ovlivňování totiž utváří náš život více, než by se mohlo zdát. Díky poznání a pochopení všech souvislostí se lépe poperete se svými problémy, dospějete k většímu klidu a spokojenějšímu životu.

PŘEČÍST ČLÁNEK

Sladké snění zaručí správné ložní prádlo

khitk / Pixabay

Člověk stráví v posteli průměrně polovinu svého života. Proto lidé často řeší, proč nemohou spát, anebo jak spát co nejkvalitněji. Pořizují si drahé postele s těmi nejlepšími rošty, studují rozdíly matrací, které český trh nabízí a řeší, zda je dobré na noc jíst, cvičit, zda je vhodná sprcha nebo koupel… Víte však, že váš spánek […]

PŘEČÍST ČLÁNEK