Rubrika: Zdravotní problémy

Nepodceňujte syndrom suchého oka, mohl by poškodit váš zrak

PublicDomainPictures / Pixabay

Nepříjemným syndromem suchého oka trpí mnoho lidí. Jde o problém, který se nevyplatí podceňovat. Nejen, že příznaky jako pálení a řezání v oku velmi obtěžují, vše ale může vést i k trvalému poškození zraku.

PŘEČÍST ČLÁNEK

Trápí vás metličkové žilky? Vyzkoušejte krém na jejich odstranění!

SaeKawaii / Pixabay

Možná denně potkáváte kolegyni v práci, která má na obličeji kolem nosu nevzhledné červené žilky a rádi byste jí pomohli, aby se cítila lépe, možná jste metličkami postiženi sami. Ať už jste muž nebo žena, tato nepříjemná kosmetická vada omezuje v průměru až 80% populace. Metličkové žilky se přitom nenachází jen v obličeji, ale i na nohách, nejčastěji […]

PŘEČÍST ČLÁNEK

Au, už zase ty bolavé afty! Co jsou zač a co s nimi?

PhotoXpress.com/Pressmaster

Afty jsou bolavé vřídky uvnitř ústní dutiny, které dokáží velmi potrápit. Jak se dají co nejdříve vyléčit? A proč vlastně vznikají?

PŘEČÍST ČLÁNEK

Proměnilo kuří oko každý váš krok v utrpení? Zbavte se ho co nejdříve!

Dámská chodidla

Udělal se vám na noze malý bolestivý útvar našedlé barvy s černou tečkou uprostřed? Pak jde s největší pravděpodobností o kuří oko, nepříjemný následek nošení nepohodlné obuvi. Co s ním, abyste se ho co nejdříve zbavili?

PŘEČÍST ČLÁNEK

Úpal a úžeh u dětí – jak léčit?

bester87 / Pixabay

Zvláště v létě nám hrozí přehřátí organismu. Nejohroženější skupinou jsou děti a senioři. Velký pozor musíme dávat na specifické formy přehřátí – úpal a úžeh. Někdy totiž vedou až ke sluneční alergii. Znáte příznaky úpalu a úžehu? Úpal příznaky bolest hlavy a nevolnost (někdy až zvracení) zhoršené dýchání a stoupání tělesné teploty suchá kůže bez […]

PŘEČÍST ČLÁNEK

Laryngitida u dětí – závažné onemocnění, které vyžaduje rychlou léčbu

BigStock.com/16369103

Když se malé dítě vzbudí uprostřed noci se štěkavým kašlem, vyděšené a těžce dýchající, jde téměř jistě o záchvat akutní laryngitidy. Co si v takovém případě počít, abyste dítěti co nejlépe a nejrychleji pomohli?

PŘEČÍST ČLÁNEK