Elli MenoOsteo FORTE [recenze]: Hodí se na menopauzální potíže?

pexels-david-garrison-2128817
Zveřejněno: 10.7.2023 , datum poslední aktualizace: 6.2.2024

Menopauza přináší do života žen řadu potíží, které pro ně do té doby nebyly vůbec téma. Kromě toho, že v tomto období dochází k vyhasnutí funkce vaječníků a ke ztrátě plodnosti, pozor byste si měly dávat i na nebezpečné řídnutí kostí, které zvyšuje riziko vzniku komplikovaných zlomenin. Je dobrým krokem v rámci prevence dlouhodobé užívání doplňku stravy Elli MenoOsteo?

Hormonální změny jsou v životech žen poměrně běžné, takže není třeba se kvůli nim nějak výrazně znepokojovat. Je ale pravda, že mnohdy dají našemu tělu pořádně zabrat. Zvlášť, když hovoříme o turbulencích, které se obvykle vyskytují před klimakteriem, a které s sebou přináší řadu nepříjemných příznaků.

Přečtěte si: Znáte příznaky menopauzy?

Mezi reálné hrozby v tomto čase nepatří jen vaginální suchost, kvůli které se může snižovat vaše chuť na partnerský či nezávazný sex. Objevit se mohou i návaly horka a pocení, náladovost, zhoršená kvalita spánku či častější bolest hlavy.

Vzhledem k tomu, že se tento proces považuje za normální a primárně se ženám doporučuje změna životního stylu, mnohé zkoušejí fytoestrogeny a další živiny, které mohou pomoci tlumit projevy hormonální nerovnováhy, která má negativní dopad na kvalitu každodenního života.

Estrogen tablety

Zvažujete koupi přípravku na menopauzu? Podívejte se na naše srovnání estrogen tablet! 🏆

Srovnání nejlepších přípravků na menopazu Tipy na zmírnění příznaků menopauzy Informace o menopauze

Elli MenoOsteo FORTE [recenze]: Hodí se na menopauzální potíže?

Dnes se společně mrkneme na to, jestli má význam sázet na dlouhodobé užívání doplňku stravy Elli MenoOsteo FORTE. 

O Elli MenoOsteo FORTE

Elli MenoOsteo FORTE [recenze]: Hodí se na menopauzální potíže?

Elli MenoOsteo FORTE se řadí mezi volně prodejné přípravky na menopauzu, které obsahují látky, jež mohou zmírňovat její negativní dopady. Tento doplněk stravy je velmi dobře dostupný, protože se běžně prodává v lékárnách.

Tip: Recenze na Menoxin

Mohlo by vás zajímat:  Neospan Forte recenze: Jsou účinky na spánek dostačující?

Jaké je jeho složení?

 

Určitě víte, že doplňky stravy pro menopauzální ženy obvykle obsahují komplex bylinek, které dovedou podporovat kvalitu spánku, klidnou mysl, sexualitu a podobně. Na Elli MenoOsteo FORTE je však zajímavé především to, že klade větší důraz na důležité vitamíny a minerály, které se spojují s podporou normální hustoty kostní hmoty. To je určitě plus, protože postmenopauzální ženy ohrožuje nebezpečná osteoporóza, která nebývá dlouhou dobu poznat.

V každé tobolce tohoto přípravku objevíme:

 • Sóju
 • Jetel
 • Chmel otáčivý
 • Vápník
 • Vitamín D
 • Vitamín K
 • Vitamín B2
 • Vitamín B12

Samozřejmě, pokud vás primárně trápí nesnesitelné návaly horka a pocení, pak pro vás nemusí být toto složení dostatečně silné a volili bychom na vašem místě přípravek, který obsahuje širší komplex bylinek. Kdo však příznaky menopauzy zvládá celkem dobře a chce se zaměřit na podporu kostní hmoty, pak jde jednoznačně o dobrou volbu.

Přečtěte si: Fytofem recenze

Způsob užívání

Méně příjemné je na Elli MenoOsteo FORTE to, že během dne musíte užívat poměrně velké množství kapslí. Nejen, že na to musíte pravidelně myslet, ale také to znamená, že vám jedno balení takového doplňku stravy nemusí vydržet tak dlouho, jak si možná myslíte.

Doporučená denní dávka jsou dvě tobolky. Pokud však potřebujete rychlou úlevu od příznaků menopauzy, doporučené schéma je užívat po dobu prvních 14-21 dnů tři tobolky denně. V ideálním případě by se pak měl tento doplněk stravy užívat alespoň 3-4 měsíce.

Estrogen tablety Elli MenoOsteo FORTE

💡 Elli MenoOsteo

Elli MenoOsteo FORTE [recenze]: Hodí se na menopauzální potíže?
✅ 8 účinných látek přírodního původu

✅ Pomoc během menopauzy
✅ Bez vedlejších účinků

✅ Výborné zkušenosti zákaznic

Zkušenosti žen: Byly spokojené?

Abychom mohly o (ne)doporučení hovořit objektivně, podíváme se, co na dlouhodobé užívání Elli MenoOsteo FORTE říkají samotné ženy. Dnes si bereme za podklad recenze z portálu Zboží, kam ženy píší své osobní zkušenosti.

V recenzích nejčastěji zaznívá, že:

 • Na začátku na ně dobře fungoval, ale později se jeho účinek postupně vytratil
 • Je dobrý na začínající návaly horka a pocení
 • Jim ani po dvou baleních tento doplněk stravy nepomohl
 • Na ně funguje
 • Se jim po něm lépe spí
 • Ho kupují opakovaně

Jak už bylo řečeno, našlo se pár žen, na které nefungoval, případně se jeho efekt s postupujícím časem oslabil. V takovém případě pak bude nejlepším řešením dlouhodobé užívání silnějšího bylinného doplňku stravy na menopauzu, který obsahuje víc látek. Patří mezi ně například český doplněk stravy Womeno.

Nevýhody

 • Někomu nepomohl ani při dlouhodobém užívání
 • Postupem času se vytrácí u některých užívajících účinek

Při pravidelném užívání opravdu pomohlo. Návaly jsou minimální až nulové. (Registrovaný uživatel, Zboží.cz)

Jakou zkušenost máte s Elli MenoOsteo FORTE vy?

Štítky: , , , ,

Podobné články

od
Zdraví máme jen jedno. Proto je důležité znát své tělo a věnovat se prevenci. Alespoň to je moje nepsané krédo, kterým se pokouším řídit každý den. Také je to přístup, který se snažím dostat do každého jednoho článku. Věřím, že alespoň jednoho z vás motivuje k tomu, aby se k sobě choval s větším respektem.
Předchozí článek Další článek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

0 sdílení