FytoFEM recenze: Jaké jsou zkušenosti s účinky na menopauzu?

pexels-rodolfo-clix-1615841
Zveřejněno: 12.6.2023 , datum poslední aktualizace: 19.10.2023

Máte po čtyřicítce a začínáte na sobě pozorovat první změny, které souvisejí s menopauzou? V tom případě naprosto chápeme, že hledáte způsoby, jak její negativní projevy v rozumné době alespoň trochu zmírnit. Mohl by být vhodným pomocníkem doplněk stravy FytoFEM?

Hormonální změny si počíhají na každou zralou ženu. I když se nástup menopauzy u každé trochu liší, vždy nakonec dojde ke snížení hladiny estrogenu a k dalším velkým změnám, se kterými se tělo snaží nějak vyrovnat.

Mezi příznaky menopauzy obvykle patří návaly horka a pocení, bolest hlavy, větší únava, depresivní nálada a úzkost, přibírání na váze, nezájem o sex a mnoho dalších projevů, které obvykle mívají přímé dopady na produktivitu, na osobní spokojenost ženy a na kvalitu života.

Přečtěte si: Proč je důležitý dobře nastavený pitný režim?

Vzhledem k tomu, že se přechod považuje za normální a málokterá žena dosáhne na hormonální terapii, kterou předepisuje lékař (některé ženy o to navíc ani nemají zájem), mnohé zkouší přípravky na menopauzu, které obsahují fytoestrogeny, bylinky, vitamíny a další látky, které přispívají k normálnímu stavu kostí, k hormonální rovnováze, ke kvalitnějšímu spánku a podobně.

Jelikož je jedním z těchto doplňků i FytoFEM Harmony + Control, podíváme se, co můžete od jeho užívání čekat.

O FytoFEM Harmony + Control

FytoFEM recenze: Jaké jsou zkušenosti s účinky na menopauzu?

✅ FytoFEM Harmony + Control je volně prodejný doplněk stravy pro zralé ženy, které sužují nepříjemné příznaky menopauzy. Kromě vitamínů obsahuje i extrakt z různých bylinek, které jsou u žen po čtyřicítce velmi oblíbené. Speciálně pak ty, které podporují hormonální rovnováhu a pomáhají bojovat proti nepříjemným návalům horka a pocení.

Estrogen tablety

Zvažujete koupi přípravku na menopauzu? Podívejte se na naše srovnání estrogen tablet! 🏆

Srovnání nejlepších přípravků na menopazu Tipy na zmírnění příznaků menopauzy Informace o menopauze

FytoFEM recenze: Jaké jsou zkušenosti s účinky na menopauzu?

Složení FytoFEM

I když to možná nebudete čekat, ✅ FytoFEM Harmony + Control obsahuje pořádnou nálož různých bylinek, které se tradičně používají na potíže spojené s menopauzou. Patří mezi ně například jetel luční, extrakt z guarany, kozlík lékařský, smldinec chlupatý a mnoho dalších. Některé z těchto bylinek podporují normální hladinu energie a paměť. Další se zase spojují s podporou spánku a relaxace.

Z dalších látek pak v tomto přípravku najdeme:

 • Hořčík
 • Vitamín B6
 • Vápník
 • Vitamín D
 • Zinek

Některé z těchto látek přispívají k normální funkci imunitního systému a k normálnímu stavu kostní hmoty, jejíž kvalita může být u žen po přechodu horší. (Což se posléze projevuje větší náchylnosti k tvorbě zlomenin.) Další pak podporují normální stav psychiky.

Cena, dostupnost a užívání

✅ FytoFEM Harmony + Control je velmi dobře dostupný doplněk stravy, protože ho seženete v mnoha lékárnách, včetně těch, které prodávají zboží po internetu. Cena za jedno balení se různí v závislosti na tom, kde nakupujete, obvykle se ale pohybuje kolem 499,-. V jednom balení je pak 90 tablet a doporučená dávka je 1 denně, takže se nemusíte tři měsíce vůbec o nic starat.

Zkušenosti nakupujících: Vybraly by si FytoFEM znovu?

Jak už bylo řečeno, bylinné doplňky stravy na menopauzu jsou velmi oblíbené, takže si je volí hodně žen. Když se podíváme na souhrnné hodnocení na srovnávačích, na Zboží se spokojenost s ✅ FytoFEM pohybuje na úrovni 4,1 hvězdiček z 5. Heuréka zase ukazuje, že s nákupem bylo spokojeno 87 % žen.

Když se zaměříme na konkrétní slova, vidíme, že ženy v souvislosti s tímto přípravkem nejčastěji zmiňují, že:

 • Po necelém měsíci zaznamenaly zmírnění příznaků menopauzy
 • Se jim lépe usíná a spí
 • Jim pomohl zmírnit návaly horka a pocení
 • Jsou spokojené
 • Mají lepší a stabilnější náladu
 • Jim vyhovuje velikost balení i jeho cena

Vzhledem k výše uvedeným pozitivům se určitě nemusíte bát FytoFEM Harmony + Control vyzkoušet. Samozřejmě ale můžete vyzkoušet i jinou alternativu, kterou představují další bylinné a vitamínové doplňky stravy pro menopauzální ženy, které jsou na našem trhu k dostání. Patří mezi ně například i český doplněk stravy Womeno.

Výhody


 • Komplex 14 účinných přírodních látek
 • Účinné látky na menopauzu
 • Zlepšení spánku a návalů horka i náladyUž po týdnu užívání jsem cítila zmírnění návalů horka, až zcela vymizely. (Registrovaný uživatel, Zboží.cz)

 

Také máte s FytoFEM Harmony + Control dobrou zkušenost?

Štítky: , , , , ,

Podobné články

od
Zdraví máme jen jedno. Proto je důležité znát své tělo a věnovat se prevenci. Alespoň to je moje nepsané krédo, kterým se pokouším řídit každý den. Také je to přístup, který se snažím dostat do každého jednoho článku. Věřím, že alespoň jednoho z vás motivuje k tomu, aby se k sobě choval s větším respektem.
Předchozí článek Další článek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

0 sdílení