Sarapis Mensis [recenze]: Pomůže vám na menopauzu?

couch-2590993_1920
Zveřejněno: 7.9.2023

Hledáte nějaký doplněk stravy, který vám pomůže zmírnit nepříjemné projevy menopauzy, jež vás neúnavně trýzní každý den, nehledě na to, jestli je středeční poledne, nebo nedělní noc? V tom případě se dnes podíváme na Sarapis Mensis, na to, jaké je jeho složení a také na to, jak si stojí ve srovnání s přípravky ze stejné kategorie.

Příznaky menopauzy dovedou být u některých žen skutečně urputné. Patří k nim například únava, bolest hlavy, vaginální suchost, pokles libida, zhoršená kvalita pokožky a vlasů, návaly horka a pocení a mnoho dalších nepříjemností, které mohou trvat i po dobu několika let. Je tedy naprosto pochopitelné, že jednoho dne toho budete mít dost a začnete se pídit po tom, co pro sebe můžete v takové situaci udělat.

Přečtěte si: Hormony a menopauza

Mnohé ženy volí estrogen tablety, které se dají sehnat ve volném prodeji v lékárně. Jsou to doplňky stravy s přírodním složením, občas také s obsahem vitamínů, které obsahují fytoestrogeny a další složky, jež mohou příznivě působit na hormonální rovnováhu.

Jak si ale v tom množství konkurenčních výrobků snadno vybrat? A má vůbec smysl pokukovat po doplňku stravy Sarapis Mensis?

Co je Sarapis Mensis?

Sarapis Mensis [recenze]: Pomůže vám na menopauzu?

Sarapis Mensis je volně prodejný doplněk stravy pro ženy. A především pak pro ty, které prochází menopauzou. Stejně, jako například GS Merilin, obsahuje látky přírodního původu. Musíte si dávat ale dobré pozor na složení, protože nemusí být vhodné pro všechny. Obsahuje totiž látky, na které můžete mít zvýšenou citlivost a nemusely by vám tím pádem udělat dobře.

Přečtěte si: Recenze doplňku stravy FytoFEM

Mohlo by vás zajímat:  Feminus [recenze]: Pomůže ženám po 40?

Složení: Vitamíny a bylinky

Jelikož jde o doplněk stravy, nemusíte se bát, že by měl na vaše tělo vedlejší účinky. Je ale potřeba zdůraznit, že Sarapis Mensis obsahuje včelí produkty, takže by se mu měly z preventivních důvodů vyhnout ženy, které na ně mají alergii. Také se v něm nachází sója, která může být vaším alergenem. (A v takovém případě se opět doporučuje se mu pro vlastní bezpečí vyhnout.)

V každé dávce tohoto přípravku najdeme:

 • Květový a fermentovaný pyl
 • Vitamíny B1, B2, B6 a B12
 • Hořčík
 • Extrakt z brusinek
 • Extrakt ze sojových bobů
 • Extrakt z červeného jetele
 • Mateří kašičku
 • Zinek
 • Vitamín E

A další. Na první pohled toto složení nevypadá špatně, ale ve srovnání s českým doplňkem stravy Womeno trochu pokulhává. Obsahuje totiž mnohem méně bylinek. (Womeno je zároveň vítězem našeho všeobecného srovnání.)

Kolik stojí a jak se užívá?

Sarapis Mensis se dá koupit v lékárnách, včetně těch, které prodávají své zboží po internetu. V jednom balení se dohromady nachází 60 kapslí a stojí kolem 645,-. Dvakrát denně by se pak měla užít jedna kapsle, což znamená, že vyjde na měsíc užívání. Z technických důvodů není tento doplněk stravy vhodný pro děti, těhotné a kojící ženy. 

Sarapis Mensis [recenze]: Pomůže vám na menopauzu?

Zkušenosti uživatelek

Nyní se podíváme na to, jakou zkušenost mají s tímto doplňkem stravy samotné ženy. Hodnocení na Zboží a na portálu Heureka nevypadá na první dobrou vůbec špatně. Na prvním jmenovaném portálu se pohybuje celková spokojenost na úrovni 4,5 hvězdiček z 5. Ve druhém případě je pak spokojenost s výrobkem 83 %.

Když se zaměříme na konkrétní slova, dámy o Sarapis Mensis říkají, že:

 • Na ně funguje a jsou spokojené
 • Jim ho doporučil lékař
 • Jim pomohl s úpravou délky cyklu
 • Ho užívají dlouhodobě a mají pocit, že jim pomohl ulevit od příznaků PMS
 • Jim nevyhovuje vůně kapslí
 • Zaznamenaly slabší menstruaci
 • Někomu se naopak menstruace během užívání zlepšila

Jak vidíte, zkušenosti žen jsou občas poněkud rozporuplné. Lze to ale připsat na vrub tomu, že hormonální systém každé ženy funguje trochu jinak. To znamená, že zatímco některým ženám mohl Sarapis Mensis skutečně pomoci, pro jiné dámy nemusí být vhodný. Pokud to ale nezkusíte, tak to nezjistíte.

Jakou zkušenost se Sarapis Mensis máte vy?

Mohlo by vás zajímat:  Cholesterum na cholesterol – recenze

 

Štítky: , , , , ,

Podobné články

od
Zdraví máme jen jedno. Proto je důležité znát své tělo a věnovat se prevenci. Alespoň to je moje nepsané krédo, kterým se pokouším řídit každý den. Také je to přístup, který se snažím dostat do každého jednoho článku. Věřím, že alespoň jednoho z vás motivuje k tomu, aby se k sobě choval s větším respektem.
Předchozí článek Další článek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

0 sdílení